Kendi yaptığım oyunun ikinci demosu (Güncel ve son demo)

Steam'e çıktığı zaman satın alacağım. Elinize, emeğinize sağlık.
Teşekkürler dostum! Etiketlerim seni de :)
2 GB RAM ve GT730 ile oynayabilir miyim?
Hocam bir de erken erişim yapın erken erişim de ücretsiz olsun bence.
Düşük ayarlarda oynayabilirsin belki, ama pek zevkli olmayabilir :( Erken erişim değil de yine demo tarzı bir şey düşünebilirim dostum.
MultipurposeCameraRig.prefab 'ı sahneye sürükle. Kod kısmında target isteyecek, topu hedef göster. Eğer oyun başlar ve top kamera açısında olmazsa durdurup, MultipurposeCamera'nın konumunu görmek istediğin açıya getir.

Upd.
Eğer oldurda açı falan her şey yolunda olmasına rağmen top her döndüğünde kamerada onunla birlikte dönerse, topunu bir objenin içine ata, ana objeni hedef göster.
Hocam mesajınızı görmedim kaç gündür mesaj bekliyorum kendi kendime 😁 Teşekkürler deniyorum şimdi.

Hocam bir sıkıntı var. Kayda aldım. Linkten videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca, tuşlar tersine dönüyor. Yani top ters haraket ediyor.

Dostlar yeniden selam. "Rounded" isimli bir oyunum vardı belki hatırlarsınız. Steam üzerine çıkmadan son denemesini sizinle paylaşmak istedim. Benim geliştirici ekibim vs yok, o yüzden sizlerin fikirleri son derece önemli. Önceki konu beklediğimden çok çok daha fazla erişim aldı, oyun az çok beğenildi, harika fikirler geldi. Öylesine "haydi bakalım ne olacak" kafasında açtığım konun bu kadar etkileşim alması o kadar mutlu etti ki beni. Bilmiyorum yeni konular o kadar etkileşim alır mı, ama önemli değil. Destekleriniz yeter de artar :) Oyunun ilk sürümünün üzerinden uzun zaman geçtiği ve oyun oldukça değiştiği için bir güncelleme yapmayı daha sağlıklı buldum. Konuya geçelim o zaman.

Üzerine bastırarak son ve güncel demo yazdım, eski konu ile karışmasın diye. Bundan sonra demo gelir, ama ancak Steam linki ile gelir. Yani bu demoyu oynayıp fikir vermeniz gerçekten altın değerinde.

Sanırım Sosyaldeki tek kişi tarafından yapılan en büyük oyun projesi olacak :)

İsteyen bu linkten eski konuya da göz atabilir: Kendi yaptığım oyunum ve demosu

Konu alt başlıkları sırasıyla:
-Yenilikler
-Eski sürüm ile karşılaştırma
-Yeni bölümlerden görüntüler
-Oyunun linki

Yenilikler

Kamera:
Kamera takip sistemi geliştilirdi.
Yeni kamera açısı eklendi -Nispeten sınırlı mouse kontrol de eklendi-

Fizikler:
Her bölüme özel fizikler eklendi.

Tasarım ve UI:
Materyaller daha iyileriyle değiştirildi.
Bazı bölüm dizaynları değişti.
Panel tasarımları değişti-animasyonlar eklendi .

Grafikler:
Işıklandırma sistemi, kullanılan texture'lar vs. elden geçirildi. Grafikler daha gerçekçi hale getirildi.

Optimizasyon:
Grafik ayarları detaylandırılarak sistem gereksinimleri düşürüldü. Işıklandırma hesaplamaları yeniden yapılarak optimizasyon güçlendirildi.

Ekstra:
Can sistemi eklendi.
Her bölüme zaman kısıtlaması geldi.
Sonraki bölüme direkt geçiş eklendi.
Kaybettikten sonra tek tuş ile yeniden başlayabilme.
Oyundaki engeller 3 farklı tipe ayrıldı (Tek yönlü-çok yönlü-kompleks)
Oyun içerisinden mouse imleci kaldırıldı.
Ses ayarları eklendi.
Grafik ayarları seçenekleri genişletildi.
Menüdeki top değşebiliyor.
Minik hatalar giderildi..
25 Rounded klasik mod, 10 Zor mod bölümü (Demoda sadece 10 klasik, 5 zor mod aktif)
Eğlence modu artık yok, zor modda duvarlara değmek yasak :)

Eski sürüm ile karşılaştırma (Üstteki görüntü eski alttaki yeni olacak şekilde)

Eki Görüntüle 847774
Eki Görüntüle 847775

Eki Görüntüle 847879
Eki Görüntüle 847781
Yeni haraketli kamera açımız ile :)
Eki Görüntüle 847782

Eki Görüntüle 847783
Eki Görüntüle 847785

Eki Görüntüle 847786
Eki Görüntüle 847787

Eki Görüntüle 847788
Eki Görüntüle 847790

Eki Görüntüle 847791
Eki Görüntüle 847803

Yeni bölümlerden görüntüler

Eki Görüntüle 847805
Eki Görüntüle 847808
Eki Görüntüle 847810
Eki Görüntüle 847812

Zor Mod Görüntüler

Eki Görüntüle 847855
Eki Görüntüle 847856

Oyunun Linki

Mega beğenmediniz Yandex'e geçtim :)

Kurulum: RAR'dan çıkardığınız "Rounded Yeni Demo" doyasını masaüstüne sürükleyin. Daha sonrasında çift tıklayarak Rounded.exe çalıştırın. (Top simgesi var)

Ufak hatalar olabilir, söylerseniz çok sevinirim.

Notlar: Ayarlardan dili Türkçe yapıp, eğer ortalama veya üstü sisteminiz varsa grafik ayarlarını yükseltmeyi unutmayın. Zor mod için Türkçe dili aktif değil henüz.
Şimdilik zor mod 5. bölümden sonra açılıyor, oyun çıkınca 20. bölümden sonra açılacak.

@Furkan74 @Aclife sizin fikriniz ile menüye dönme olayı kalktı, direkt geçiş sağlıyoruz yeni bölüme. Ayrıca oyunu kaybedince Boşluk tuşu ile direkt tekrar oynayabiliyoruz.

@grymtn siz de menüye dönme olayını beğenmediniz, ayrıca müziği. Artık ses ayarlanabiliyor ve @Hirok dostumun çok yaptığı daha hoş olan müziği kullandım. Fiziklerle de biraz oynamaya çalıştım. Artık su altında, Ay'da Marsta kendine özel fizikler var. Az yer çekimi, ağır hareket vs.

@Kainny @wait for it @Affansen Perspektif kamera da yaptım. İstemiştiniz.

@Anil JK Checkpoint yok fakat can var artık oyunda.

@Predator Titan Sizi de konuya beklerim hocam :)

Dediğim, gibi sizlerin fikirleri ve destekleriyle gelişiyorum. Hepinize teker teker teşekkürler!
Oyun gayet güzel olmuş bence ama baştaki Rounded başlığını daha geliştirebilirsiniz göze daha hoş gelebilir.

Ellerinize sağlık çok güzel gözüküyor :) Balance3D PC'yi anımsattı eskiden ne oynardım.
Çok teşekkürler! Oynanışı da biraz benziyor aslında 😀
Oyun gayet güzel olmuş bence ama baştaki Rounded başlığını daha geliştirebilirsiniz göze daha hoş gelebilir.
Oyunun ana renklerini mor olarak seçmiştim. Başlangıçtaki top da o renklerde. O yüzden bu şekilde bir şey denemiştim. Nasıl bir şey yapsam daha hoş durabilir dostum var mı aklında bir şeyler :)

Gayet sade ve şık olmuş eğer 1-2 liralık bir oyun olursa kesinlikle deniyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı