Kendiliğinden yok olan exe dosyası

Bende bu durum şu şekilde oluyordu. Defender'in tarayıpta virüslü bulduğu bir programın exe dosyası anında Defender tarafından geri dönüşüm kutusunda bile görünmeyecek şekilde siliniyordu. Muhtemelen antivirüs programın açıksa sen daha fark edemeden olaya el atmış ve geri dönüşümü olmadan silmiştir onu.

Bu yanıtınız beni çok rahatlattı. Çok teşekkür ederim.

Az önce dalgınlığıma geldi ve internetten MP3 indirecek iken yanlış indir butonuna tıkladım. Ardından bilgisayarıma bir exe dosyası indi (Kendisinin simgesi bir kalp üzerinde nabız gibi bir şeydi). Kendisini hemen silmeye çalıştım (Dosyayı çalıştırmadım). Fakat "dosya virüslü olduğundan veya istenmeyen yazılım içerdiğinden işlem tamamlanamadı" dedi. Yeniden Dene'ye tıkladım ve bir şey olmadı. Ardından dosya kendiliğinden yok oldu. Geri dönüşüm kutusuna baktığımda da yoktu. Virüs bulaşmış olma ihtimali ne kadar? Tam tarama için önderdiğiniz biz antivirüs var mı?

Virüslü dosya kaspery ile tarama yapın

Güvenlik servisleri işi kullanıcıya bırakmadan kendileri icabına bakıyorlar. Chrome'un kendi servisi olduğu gibi ayrıca işletim sistemi düzeyinde de Defender hizmeti mevcut. Ki indirilen zararlı olduğundan indirme işlemi de iptal edilmiş güvenlik servisince. Takmayın kafaya, ekstra bir program da yüklemeyin sisteminize gerek yok, her şey yolunda.

Mp3 siteleri telif haklarına aykırı davranan korsan siteler olduğu için bu tarz durumlarla karşılaşmanız da olasıdır. ublock origin gibi reklam engelleyici eklenti kullanarak girmeyi denerseniz sorunları en aza indirgemiş olursunuz. Ayrıca düzgün bir Mp3 indirme programı biliyorsanız onu da kullanabilirsiniz, ben zamanında savefrom'un programı ummy video downloader'ı kullanıyordum, reklamsız ve kullanışlı bir şeydi, yararlanabilirsiniz.

Geri
Yukarı