Kendimi değiştirmek istiyorum

Narqo

Decapat
Makaleler
2
Merhaba, iyi günler dilerim. 7.sınıfım ve 13 yaşındayım ilk önce kendi özelliklerimden bahsetmek istiyorum. Tembel dengesiz, dikkatsiz, sinirli, hantal, beceriksiz bir insanım, yani haklı olarak kimsenin hayatında istemeyeceği bir türüm. Kendimi değiştirmek istiyorum bana yol gösterir misiniz?

Öncelikle insanlardan bu konuda yardım beklemeyi bırakın gelecekteki hayatınız için. Sonra da o gelecek hayatınız için kendinize bir amaç belirleyin, yani hayatınız ne olacak ne yapmak ne yapmamak istiyorsunuz. Bunlar büyük ihtimalle birkaç seneye değişecek ama en azından şu an için size bir şeyler katacak. Bir özelliğinizi kendinizde istemiyorsanız ondan acilen kurtulun. Tembelsiniz ve bunu sevmiyor musunuz? Değiştirin. Ve sadece söylemekle, kendinizi eleştirmekle kalmayın.

Dostum yapman gereken çalışmayı kendine hobi edinmen. Bizlerde aynı yoldan geçtik ve geçiyoruz da evet şu an gençsin gülüp eğlenmek istiyorsun elbette onları da yap ama hayat her zaman toz pembe değil öyle göründüğü kadar kolay da değil. En basitinden yavaş yavaş matematik soruları çöz kitap oku bunları kendine ödev olarak değil de zevk için yapmaya çalış.
Şu an 7 bitmek üzere yazın 7'den 8'e hazırlık kitapları al yavaş yavaş çöz. Gerekirse günde 1 soru çöz ama gene de çöz yoksa boşuna aynı yerde dönüp durmuş olursun.

Hocam, insanlarin önerilerine gore kendinizi sekillendirirseniz buyuk bir hata yapmis olursunuz, herkese gore kendi bildigi dogrudur, yolu sizin bulmaniz, eksiklerinizi kendinizin doldurmasi gerek.

Öncelikli olarak kendini "istenmeyen" olarak nitelemeyi bırak. Buraya yazdığın özelliklerinin hepsi negatif özellikler ve eminim ki sende pozitif özellikler de vardır. Kendi karakterindeki negatif özellikleri bilmek ve bunları düzeltmeye çalışmak güzel bir şey ancak bunlara çok fazla odaklanarak iyi yönlerini kaçırabilir ve kendini depresyona sürükleyebilirsin.

Geri
Yukarı