Kendimi fazlasıyla yaşlı hissediyorum

507053

Centipat
Merhaba ben Buğra. 26 yaşında ortaokul matematik öğretmeniyim. Ben kendimi oldukça yaşlı hissediyorum eğer kaç yaşında hissediyorsun diye sorarsanız 40 desem yeridir. Çok şükür maddi durumum gayet iyi ama hayatım öyle değil. Her günüm monoton geçiyor gibi evden okula, okuldan eve. Ya aslında benim sorunum şu ki ben yaslanmaktan korkuyorum ve eski günleri çok özlüyorum. Geçen bir lise arkadaşımla karşılaştım kendisi evlenmiş hatta çocuğu olmuş 2 tane ne yalan söyleyeyim bayağı özendim. Çoğu lise arkadaşım evli barklı çocuğa çoluğa karışmış ben ise tekim. Arada bir abime ziyarete gidiyorum 2 tane kız yeğenim var maşallah çok tatlılar insan çok ozeniyor. Annelerde bir taraftan sen ne zaman evleneceksin diye sorup duruyorlar. Ve ben bu durumdan çok sıkıldım çocuğum olsun çok istiyorum fakat yaşlanmak da istemiyorum eskisi gibi değilim önceden şaka yapar gülerdim şimdi ise espri yeteneğimi kaybetmiş gibiyim. Arkadaşlar ben yaşlanmak istemiyorum sizce ne kendi mi nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar, yaşıt sayılırız. Ben de 27 yaşında İngilizce Öğretmeni birisiyim. Aslında durumumuz aynı ama bu hayat şartlarında da evlenmek zor gibi gözüküyor. Hayat çok monoton geçiyor, yapacak şeylerimiz hep aynı olduğu için olmalı. Hayatımıza renk katacak farklı bir şey bulmalıyız.

17 yaşına gireceğim hocam ama 50 yaşında hissediyorum 😐😶...
Allah yardımcımız olsun.
Pandemi bazılarımızı çok bozdu yordu değiştik tekrardan hayattan keyif alın diyecegimde çok zor.

Ben sizin yerinizde olsam Almanyaya gitmeye ve orada Matematik öğretmeni olmaya çalışırdım. Hazır aile de kurmamışken Almanya'ya gitmek, birikim yapmak, yeni bir ülkeyi keşfetmek ve belki orada kendinize göre bir eş bulmak... bunlar 2-3 yıl alacak şeyler ama hayatınızı değiştirecek şeyler. Almanya bir konuda yeteneğiniz varsa size değer veren bir ülke, bence siz de bir araştırın. İllaki bir olurunu bulursunuz ve belki hayatınız değişir.

Merhaba ben Buğra. 26 yaşında ortaokul matematik öğretmeniyim. Ben kendimi oldukça yaşlı hissediyorum eğer kaç yaşında hissediyorsun diye sorarsanız 40 desem yeridir. Çok şükür maddi durumum gayet iyi ama hayatım öyle değil. Her günüm monoton geçiyor gibi evden okula, okuldan eve. Ya aslında benim sorunum şu ki ben yaslanmaktan korkuyorum ve eski günleri çok özlüyorum. Geçen bir lise arkadaşımla karşılaştım kendisi evlenmiş hatta çocuğu olmuş 2 tane ne yalan söyleyeyim bayağı özendim. Çoğu lise arkadaşım evli barklı çocuğa çoluğa karışmış ben ise tekim. Arada bir abime ziyarete gidiyorum 2 tane kız yeğenim var maşallah çok tatlılar insan çok ozeniyor. Annelerde bir taraftan sen ne zaman evleneceksin diye sorup duruyorlar. Ve ben bu durumdan çok sıkıldım çocuğum olsun çok istiyorum fakat yaşlanmak da istemiyorum eskisi gibi değilim önceden şaka yapar gülerdim şimdi ise espri yeteneğimi kaybetmiş gibiyim. Arkadaşlar ben yaşlanmak istemiyorum sizce ne kendi mi nasıl düzeltebilirim?
Hocam topluma özenmek elbette önemlidir ama bu onları taklit etmek değildir, kimisi evlenir, kimisi hayatını farklı şekilde tasarlar ve şunu unutmayalım ki, herkes kendi hayatından sorumludur, başkalarının yaptığı şeyi yapmak bize tam anlamıyla fayda sağlamaz, ömrümüzün her anı bizim için değerli olduğunu biliyorsak yaşlanınca da genç iken de dolu dolu yaşayabiliriz, hayattan zevk alınacak pek çok şey vardır, keşfedebilene..

Hocam merhabalar, yaşıt sayılırız. Ben de 27 yaşında İngilizce öğretmeni birisiyim. Aslında durumumuz aynı ama bu hayat şartlarında da evlenmek zor gibi gözüküyor. Hayat çok monoton geçiyor, yapacak şeylerimiz hep aynı olduğu için olmalı. Hayatımıza renk katacak farklı bir şey bulmalıyız.

Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Belli başlı hobilerim var ama malum hobiler çok pahalı bende bütçem izin verdikçe yapmaya çalışıyorum. Ama bilmiyorum tek bende mi böyle insan sırtını yaslayabileceği bir aile istiyor. Ama sizde haklısınız bu zamanda evlenmek de zor. :(

Ben sizin yerinizde olsam Almanya'ya gitmeye ve orada matematik öğretmeni olmaya çalışırdım. Hazır aile de kurmamışken Almanya'ya gitmek, birikim yapmak, yeni bir ülkeyi keşfetmek ve belki orada kendinize göre bir eş bulmak... Bunlar 2-3 yıl alacak şeyler ama hayatınızı değiştirecek şeyler. Almanya bir konuda yeteneğiniz varsa size değer veren bir ülke, bence siz de bir araştırın. İllaki bir olurunu bulursunuz ve belki hayatınız değişir.

Araştıracağım hocam cevabınız için teşekkürler.
Hocam topluma özenmek elbette önemlidir ama bu onları taklit etmek değildir, kimisi evlenir, kimisi hayatını farklı şekilde tasarlar ve şunu unutmayalım ki, herkes kendi hayatından sorumludur, başkalarının yaptığı şeyi yapmak bize tam anlamıyla fayda sağlamaz, ömrümüzün her anı bizim için değerli olduğunu biliyorsak yaşlanınca da genç iken de dolu dolu yaşayabiliriz, hayattan zevk alınacak pek çok şey vardır, keşfedebilene.

Ah hocam ah bir keşfedebilsek.

@507053, istersen evlat edinebilirsin. Şartlarını bilmiyorum. Tabii bakabilirim diyorsan hayatta tutunacak bir şeyin de olur.

Hocam nolur beni yanlış anlamayın ama ben daha çok benim kanımdan canımdan bir çocuğum olsun istiyorum. Lütfen yanlış anlamayın.
17 yaşına gireceğim hocam ama 50 yaşında hissediyorum 😐😶...
Allah yardımcımız olsun.
Pandemi bazılarımızı çok bozdu yordu değiştik tekrardan hayattan keyif alın diyecegimde çok zor.

Gerçekten öyle hocam inşallah bu durumdan bir an önce kurtuluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı