Kendimi gelistirirsem issiz kalir miyim?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Ben normal anadolu lisesine gidiyorum. Sayısal derslerim ve İngilizcem cok iyi farzedelim çok calisarak iyi bir universite kazandim kendimi gelistirirsem issiz kalir miyim ve iyi bir universite kazanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini geliştirirsen neden işsiz kalasın ki? Mesleki bilginn yanında birde ingilizcen olursa zaten yurtdışında bile iş bulma imkanın var.

İyi olana her zaman iş var. İngilizce'niz ne derece iyi? Lise 9-10'da öğretilen İngilizce A1, maksimum da A2 seviye. Üstelik yüzeysel geçip gidiyorlar. Dil sınıfında okuyan birisi olarak 9 ve 10. sınıfta hiçbir şey öğrenmediğimi belirtmek isterim, sadece devlet kitabından boş boş etkinlik yapıyorduk. Ne öğrendiysem 11. sınıfta dil sınıfında öğrendim.

Kendini geliştirisen zaten belli bir başarıya ulaştıktan sonra zaten seni ham diye kaparlar. Yeter ki sen iste.

Bilgi hiçbir zaman zarar getirmeyen tek şeydir. Bilgi ile iş paralel olmasa da kesişir. Zihnin ne alanda ilgi duyuyorsa ona yönel. Müziğe yatkınsan müzik ile alakalı, hukuksal ilgin varsa hukuka dair bilgiler üzerinden kendini geliştir. Ama canının istediği değil zihninin en böyle isteye isteye ilgi duyduğu şeyler üzerine kendini geliştir. İş için de sadece Türkiye ile sınırlı düşünme. Hele şu ve önümüzdeki zamanlar için şimdiden Yurt dışı iş imkanları adına adımlarını at.Zamanında bizi böyle yönlendiren olmadı ama kendi adıma yine de kabuğu kıracağım. Umarım sana yardımı olmuştur söylediklerimin gerçekten uyarsan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı