Kendimi geliştirmek istiyorum, yapamıyorum

BlackNomx

Hectopat
Oyun oynamayı da seviyorum ama sadece oyun oynadığımda vicdanım el vermiyor. Kendimi geliştirmek istiyorum, para kazanmak istiyorum. Arkadaşlarım ailesinden belirli bir destek alıp kripto para alıp satıyor. Kimisi kodlama öğreniyor. Onların yaptıklarını yapmak deneyimlemek istiyorum. Eskiden birkaç kodlama kursuna gitmiştim. Öğrettikleri kısıtlı şeylerdi. Hem kendimi geliştirebileceğim aynı zamanda da para kazanabileceğim (kısa veya uzun vadede fark etmez.) bir şeyler arıyorum. Fikriniz var mı?

Umarım bu yazıda hissettiklerimi hissedenler vardır ve umarım birkaç kişiyi de kendini geliştirmeye sevk edebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamayı da seviyorum ama sadece oyun oynadığımda vicdanım el vermiyor. Kendimi geliştirmek istiyorum, para kazanmak istiyorum. Arkadaşlarım ailesinden belirli bir destek alıp kripto para alıp satıyor. Kimisi kodlama öğreniyor. Onların yaptıklarını yapmak deneyimlemek istiyorum. Eskiden birkaç kodlama kursuna gitmiştim. Öğrettikleri kısıtlı şeylerdi. Hem kendimi geliştirebileceğim aynı zamanda da para kazanabileceğim (kısa veya uzun vadede fark etmez.) bir şeyler arıyorum. Fikriniz var mı?

Umarım bu yazıda hissettiklerimi hissedenler vardır ve umarım birkaç kişiyi de kendini geliştirmeye sevk edebiliriz.
Kitap okumak + imkanın varsa gezmek + ilgi alanlarını keşfetmek

Önce zamanınızı ne tüketiyor onu kısıtlayın. Mesela ben TYT-AYT hazırlanıyorum. Sabahları ve akşamları bilgisayar oynardım. Şimdi sabah 8:30, akşam 6 deyince ders işi bende biter o ara ne yapacaksam yaparım. Akşamda bana kalır. Sizde bugünden itibarın dur demeniz lazım.

Bu yazı da ülke gençliğinin hatta bence 18-30 yaş aralığının hissettikleri var. İnsanların mesleki yatkınlıkları ilkokul ortaokuldan belirlenip yönlendirilmeli. Ama ülkemizde bu durum neredeyse sıfıra yakın. 26 yaşındayım ve hala mesleki olarak ne yapmak istediğimi bilmiyorum. Hali hazırda elimde mesleğim mevcut fakat istediğim mesleğin bu olmadığından da eminim.

İlgi alanlarını bilmediğimiz için net tavsiyeler veremeyiz. Ancak birkaç öneride bulunmak gerekirse; yazılım, grafik tasarım, seslendirme, metin editörlüğü, video yapımcısı. Gibi araştırıp öğrenebileceğin birçok dal mevcut.

Kendine bir hedef belirle. Bu hedef için kendini şartla. Düzenli çalış. Eninde sonunda başarıya ulaşacaksın.

Oğlum aşırı imreniyorum lan böyle adamlara. Herifler kodlama öğrenmiş kripto para falan alıyorlar. Ben de yazları kırtasiyede çalışıp, iş çıkışı kıraathanede emekli dayılarla saddam oynuyorum.

Geri
Yukarı