Kendimi kavgadan nasıl koruyacağım?

Kardeşim tuvalete giderken dikkat et bazen primat ordusu peşinden gelebiliyor dayak yersende açık noktalardan yeki kanıt olsun bu tarz canlı türleri 13 IQ su ile tanrıdan bile korkmadığını söylerler ama iş resmileşince kuzu gibi olurlar.

Arkadaşım en iyisi bir savunma sanatı öğrenmen, çok güçlü değilim vs diyorsan daha hafif judo gibi sporlara yönelebilirsin veya biraz daha sert sporlardan olarak boks, karate öğrenebilirsin. Her halükarda bir savunma/dövüş sanatı öğrenmeni tavsiye ederim. Özgüvenin gelişir ve ileride tek başına kaldığın zamanlarda kendini koruyabilirsin

En iyi yöntem babanın komando olduğunu söylemen. Bunun dışında ''Sen bulaşma sana hiç bir şey yapmazlar'' tarzı söylemleri de anlayamıyorum. Hayatlarında hiç ''keko'' olarak tabir edilen kesimle derse vs. girmemişler sanırım. Yani neler gördüğümü anlatsam ''Ya yuh artık hiç bir suçu yok niye öyle yapmışlar'' dersiniz. Bu herifler bulaşacaksa bulaşır. Neden hızlı yürüdün boyun niye uzun - kısa, niye yavaş - hızlı konuşuyorsun, şuran niye şöyle şuran niye böyle der her türlü bahane bulur yine kavga çıkarır. O yüzden ''Sen bulaşma sana karışmazlar'' safsatasına inanma. Ama mümkün olduğunca da uzak durmaya çalış.

Çakı. Kendimi ezdirdiğimi kim söyledi? O tipleri dövmeye kalkarsan arkadan 3-4 tane daha çıkar kolunu bacağını kırarlar. Ben 3 kere okul değiştirdiğim için bana biraz daha tereddütlü davrandılar, ne olduğumu kim olduğumu bilmiyorlardı. Biraz sert, biraz şakacı bir tavırla davrandım arkadaşım oldular.
Bayağı okul değiştirmişsin. O tür tiplerle arkadaş olmak istemem Çakı Bey.

Arkadaşlar babam asker, 2 hafta önce Hatay/İskenderun'a tayin sebebiyle geldik. Eskiden birisi bana karışınca arkadaşlar yardım ediyordu veya hocaya söylüyordum. Şu an tanıdığım arkadaşım yok. İnternette "hocaya söylersen daha da bulaşabilirler, sen hiç onlara bulaşma bile" falan diyenler olmuş. Hocaya söylemeli miyim yoksa direkt uzaklaşmalı mıyım? YouTube'da hiç komik değil kanalı okul kabadayısı diye bir video yayınlamış. O videodaki gibi zorba birisini görürsem ne yapacağım? Kavgayı kesinlikle düşünmüyorum. Hem kavga edecek gücüm yok hem de ben adamı itsem, kafasını yere vursa beyin kanaması geçirse ölse benim hayatım biter. Ne yapayım? Evet dışarıdan bakınca komik bir konuymuş gibi gözükebilir, dalga geçenler olabilir. Tek isteğim dalga geçmeden yanıt vermeniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben iskenderunda doğup büyüdüm ve hala orada okuyorum genel anlamda esentpe,çankaya taraflarında oturtmuyorsan sıkıntı olmaz hocalara durumunu söylediğinde zaten sana destek çıkcaklardır. Kendini ezdirme zaten kısa sürede arkadaş edinirsin.
Eger esentepedeki bir okulda falan degilsen veya o tarafın ögrencilerinin oldugu bir lise vardı adını unuttum orada degilsen sıkıntı olmaz hocalarına bildirirsin icaplarına bakarlar ve hocalarla iyi geçinmeyi unutma birkaç ögretmenim sayesinde bana zorbalık edenleri engellemişligim var ve korkma iskenderundaki insanlar genel olarak iyi sadece belli kesimler biraz tehlikeli o da çogunlugu öle diye deniyor yoksa oradanda iyi insanlar var ve unutma özgüvenini yitirme eger olurda karşındaki kişi sana sataşırsa hiç çaktırmadan gidip hocana bildir çünkü bildirmezsen hep seni ezmeye çalışacaklar ha bu dedigim direk herkeside hocaya söle degil ha :D şimdi gidip sınıfını sana kin besletmeyelim yanlışlıkla önce uyar bu yaptıgın hareketten hoşlanmıyorum falan diye bir iki sefer hala kaşınırsa gidip hocaya bildir bunu zaten ayırt edersin tahminen.

Biraz konu dışı ama ben esentepede doğup büyüdüm şu an taşındım tabii ilkdefa tepeyi adam gibi ifade eden birini görmek bana mutluluk verdi.

Öğretmenin kendini tanıttırırken onlara babanın komando olduğunu ve vatani görevini yapması için buraya taşındığınızı söyle, babanın komando olduğunu duyunca kimse bulaşamayacaktır. Hem okullar bile açık değil, ne hocası ne kavgası? Anladığım kadarıyla paranoyak ve kasan birisin, bu düşüncelerin 'den kurtul, karşındaki de insan sonuçta. Sen kendine güvenmezsen eğer onların oyuncağı haline gelirsin, sana tavsiyem dövüş kulübüne kayıt ol, boks olabilir. Sana özgüven depolayacaktır, zaten boksör olduğunu söylesen azıcıkta vücudun varsa bir şey olmaz. Her şeyden önemlisi kavgaya, dayak yemeye bu kadar takmayacaksın. Genelleme değil; doğulu insanlar samimidir, bir o kadarda kavgacıdırlar, onlarla arkadaş olmayı dene ve iyi geçin. Hayatta nasıl olursan öyle devam edersin dostum, her zaman her yerde zorbalar vardır bunlarla karşılaşmak zorundasın, bu sana tecrübe olacaktır. Bu düşünceleri kafandan atmaya çalış, ilerde seni sıkar.
Komando fikri süpermiş.
Ben Adanalıyım ayrıca 11 kez okul değiştirdim. Böyle tipleri iyi bilirim. Eğer kendini ezdirirsen seni ezerler. Ya arkadaşın dediği gibi babam komando olayını söyleyeceksin ya da benim yöntemi mi uygulayacaksın.

Ben Adanalıyım ve gerçekten dayılarım pis insanlar her fırsatta bunu söylüyorum ve benden korkuyorlar. Bu sayede kafam çok rahat. Hatta dayım silah yakalattı, insan öldürme olayı vs oldu sürekli bunları dile getiriyorum ki gözleri korksun (olaylar gerçek yalan değil). Sende aynı olayı yap. Ama bende şöyle bi' + var dayım gazeteye çıkmıştı onun haberini gösteriyorum sende başkasının haberini göster çok problem olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı