Kendimi Kötü Hissediyorum

HaErSwEcK

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle selamlar konuya ön yargıyla yaklaşmayın lütfen. 10.sınıfa gidiyorum malum virüsten dolayı 9.sınıfın ikinci dönemi başladığı gibi okulu bırakmak zorunda kaldık ve "Online" eğitim altında bir şeyler öğrenmeye çalıştık. Fakat 9.sınıfın "Online" kısmında hocalarımız yavaş yavaş öğrenmeye başladığı için dersleri pek işleyemedik. Okulum kötü bir okul değildir LGS puanımla iyi bir liseye girdim. 9.sınıfta hiç böyle bir sorunum yoktu daha doğrusu bu sıkıntım 1-2 gündür var. Arkadaşlar ego olarak algılamayın fakat derslerim normale göre bayağı iyiydi fizik olsun kimya olsun sayısal derslerin hepsini yapabilirdim (biyoloji hariç). Yani zeka seviyemde bir gerilik yoktur. Fakat gel gelelim bu karantina süreci 1 yıla yaklaştı ve ben neredeyse 1 yıldır dışarı çıkamıyorum ( 18 yaşından küçük olmamdan dolayı ) ( ara ara çıktım fakat yılda 2 ya da 3 oldu bu sayı ) ve ben de sıkılmamak için kendimi bilgisayara verdim. Normalde okul açıkken herhangi bir aile yasağı olmamasına rağmen hafta içleri PC ile uğraşmazdım. Hafta sonları da kursum olurdu bu nedenle 1-2 saat anca bakabilirdim fakat 1 yıldır bu süre günlük 5-6 saatlere kadar varıyor bazen geçiyor bile arada kitaplar okuyorum. Filmler diziler izliyorum fakat bunları yaparak da nereye kadar yani. Gerçekten zeka seviyemde bir gerileme olduğunu hissetmeye başladım. Bunun farkındayım fakat elimden bir şey gelmiyor D. Işarı çıkamıyorum bu nedenle vakit de geçmiyor. Oyun oynuyorum ben de eskiden matematiksel hesaplamaları çok hızlı bir şekilde yaparken şimdi bir duraksıyorum soruları çözesim gelmiyor. Bu arada sosyal çevrem gayet iyidir asosyal birisi değilimdir normalde gayet konuşkan ve girişken birisiyimdir arkadaş çevremde boldur. Umarım anlaşılır bir şekilde anlatabilmişimdir teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders sadece online eğitimde olan hocaların anlatması ile olmaz, elinde ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, master dan daha fazla bilgi barındıran ve dünyanın en büyük bilgi kaynağı ve çöplüğü olan internet duruyor.

Evde varsa puzzle yap, gazetelerde olduğu gibi bulmacalar çöz, sudoku çöz, insanın beynini cacığa çeviren oyunlar var onları oyna (bulmaca oyunları), zaten kitap okuyormuşsun mümkünse daha bilindik ve okurken düşündüren kitaplar oku, ayrıca en büyük nimetlerden biri olan internet var. Ne ararsan var bu hurdalıkta.

Ayrıca İngilizce şeyler okumanı tavsiye ederim. Ya da Almanca dersiniz varsa Almanca oku okuyabildiğin kadar. (Bu ne kadar iş görür bilemiyorum ama derslerine de yardımcı olur.)

Hastaneye randevu al kardeşim polis bir şey diyemez: ) her hafta al git 2 3 insan yüzü gör bir yüzün kalmaz.

Ders sadece Online eğitimde olan hocaların anlatması ile olmaz, elinde ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, Master'dan daha fazla bilgi barındıran ve dünyanın en büyük bilgi kaynağı ve çöplüğü olan internet duruyor.

Ders konusunda herhangi bir sorunum yok asıl sorun şu pandemi sürecinde sosyalleşme seviyemin sıfıra düşmesi.
Evde varsa puzzle yap, gazetelerde olduğu gibi bulmacalar çöz, sudoku çöz, insanın beynini cacığa çeviren oyunlar var onları oyna (bulmaca oyunları), zaten kitap okuyormuşsun mümkünse daha bilindik ve okurken düşündüren kitaplar oku, ayrıca en büyük nimetlerden biri olan internet var. Ne ararsan var bu hurdalıkta.

Ayrıca İngilizce şeyler okumanı tavsiye ederim. Ya da Almanca dersiniz varsa Almanca oku okuyabildiğin kadar. (bu ne kadar iş görür bilemiyorum ama derslerine de yardımcı olur.)

Telefonuma sudoku indirdim aklıma geldikçe çözmeye çalışıyorum gazete bulmacalarına da bakıyorum fakaf nafile pek sarmıyor satranç oynamayı severim onun da uygulaması var onunla da zaman geçirmeye çalışıyorum. Bu arada okulumda Almanca yok Fransızca var da Fransızca bir şey okumam mümkün değil :d
Hastaneye randevu al kardeşim polis bir şey diyemez: ) her hafta al git 2 3 insan yüzü gör bir yüzün kalmaz.

Normalde İzmir'de oturuyorum fakat bir sebepten dolayı kocaeline geldim yaklaşım da 1 aydır buradayım İzmir'de yapacak bir şeyler bulabiliyordum fakat burada hiçbir şey yok Allah'tan 1 2 haftaya İzmir'e döneceğim.

Yapacak bir şey yok...

Son düzenleme:
Ders konusunda herhangi bir sorunum yok asıl sorun şu pandemi sürecinde sosyalleşme seviyemin sıfıra düşmesi.

Telefonuma sudoku indirdim aklıma geldikçe çözmeye çalışıyorum gazete bulmacalarına da bakıyorum fakaf nafile pek sarmıyor satranç oynamayı severim onun da uygulaması var onunla da zaman geçirmeye çalışıyorum. Bu arada okulumda Almanca yok Fransızca var da Fransızca bir şey okumam mümkün değil :d

Normalde İzmir'de oturuyorum fakat bir sebepten dolayı kocaeline geldim yaklaşım da 1 aydır buradayım İzmir'de yapacak bir şeyler bulabiliyordum fakat burada hiçbir şey yok Allah'tan 1 2 haftaya İzmir'e döneceğim.

Yapacak bir şey yok...
Enstrüman çalmaya başla. Gitar, ney, flüt. Bulman zor ama piyano.

Yeni konular

Geri
Yukarı