Kendimi nasıl geliştirebilirim?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herhangi bir konu sadece kendimi geliştirmek istiyorum ailem her gün aynı şeyi söylemesinden bıktım.
Söyledikleri tek şey boş işlerle (telefonda Instagram, bilgisayarda oyun vs.) uğraşma kendini geliştirecek işlere vaktini ayır diyor.
Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki çok klasik gelebilir ama ders çalış. Güzel notlar al ailene göster sendeki ilerlemeyi illaki göreceklerdir. Fakat derslerim iyi diyorsan vücut geliştirme olabilir.

Takılma onlara canın ne istiyorsa onu yap. Arada bir bilgisayarını söküp temizleyip termal macun yenilemesi gibi şeyler yaparsan elinden her iş geliyor derler.

Fitnessa başla. İster istemez uyku düzenine yeme içmene dikkat ediyorsun ve besin değerleri vb bayağı şey öğreniyorsun. Belki kendi salonunu bile açarsın ileride.

Herhangi bir konu sadece kendimi geliştirmek istiyorum ailem her gün aynı şeyi söylemesinden bıktım.
Söyledikleri tek şey boş işlerle (telefonda Instagram, bilgisayarda oyun vs.) uğraşma kendini geliştirecek işlere vaktini ayır diyor.
Ne yapmalıyım?
Yaşına bağlı. Ortaokulluysan çok sallama bence, gidip spor falan yap. Masatenisi zevklidir mesela. Liseliysen yine çok sallamana gerek yok; sadece 4. sınıftaysan ders çalış. Üniversitedeysen meslek alanına yönelik çalış.

Bunlar çok genel geçer ama. Eğer bir hayalin/hedefin varsa buna yönelik çalışabilirsin her zaman. Belki dil öğrenebilirsin, sanat deneyebilirsin...

Eski neslin tavsiyelerini çok dikkate almamanı öneririm. Yapılan işlerdeki derinliği (ya da ne kadar derin bir bilgi birikimi gerektirdiğini) göremiyorlar o nedenle yüzeysel olarak bilgi birikimine sahip olan herkesi uzman zannedip kendi çocuklarının da aynı şekilde olmalarını istiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı