Kendimizi korumayı nasıl öğrenebiliriz?

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirtiğim gibi. Mesela sokakta yürüyoruz biri gasp etmeye çalışıyor veya sarhoş biri rahatsız ediyor, bu tarz durumlarda kendimiz nasıl koruruz? Videolu eğitimi var mı işe yarayan?

Birisi silah doğrulttuğu ya da elinde bıçak tuttuğu sırada bileklerine vurarak elindeki nesneyi düşürebileceğimize dair bir video izlemiştim.
YouTube'da "Self Defense" adı altında bulacağınız videolar bunun gibi bilgilerle dolu. İşinize yarayacağını düşünüyorum.
Bakacağım, teşekkürler.

Bu arada profesyonel değilseniz, self defense olayının çoğunun kendini tutmak olduğunu bilmeniz lazım. Eğer profesyonel değilseniz sonunuz şu şekilde bitebilir:
Eğer yeteri kadar güçlenirseniz de karşınızdaki kişiyi yaralama veya öldürme ihtimaliniz var.
Üzerinizdeki düşük miktardaki meblağ için bıçak veya küt silah sayılabilecek şeylere direnmeyin.
Elbette ki öğrenin ve uygulamaya çalışın ama çoğu Youtube videosunun da profesyonellerin maharetini gösterebilmesi için özenle kurgulandığını unutmayın. Sevgilerle.

Bu arada profesyonel değilseniz, self defense olayının çoğunun kendini tutmak olduğunu bilmeniz lazım. Eğer profesyonel değilseniz sonunuz şu şekilde bitebilir:
Eğer yeteri kadar güçlenirseniz de karşınızdaki kişiyi yaralama veya öldürme ihtimaliniz var.
Üzerinizdeki düşük miktardaki meblağ için bıçak veya küt silah sayılabilecek şeylere direnmeyin.
Elbette ki öğrenin ve uygulamaya çalışın ama çoğu Youtube videosunun da profesyonellerin maharetini gösterebilmesi için özenle kurgulandığını unutmayın. Sevgilerle.
Yinede denemekte fayda var gibi düşünüyorum. Ayrıca 3-5 kuruş için canımı tabii ki tehlikeye atmam.

Kendini korumana gerek yok, kaçabilirsin.
Yani senin yerinde olsam karşıma bıçaklı biri gelse kaçarım.
Arkana bakmadan koş.
Eğer ki 1v1'ise adam bıçaklıysa adamın üstüne zıplayın, adam altınızda kalsın.
Ancak dikkat edin bıçak boğazınıza falan gelmesin o zaman problem.
Karnınıza falan gelirse problem yok, o esnada adamı etkisiz hale getirebilirsiniz.
Ancak benim önerim kaçmak.
Erkekliğin %90'ı kaçmaktır.

Son düzenleme:
Kendini korumana gerek yok, kaçabilirsin.
Yani senin yerinde olsam karşıma bıçaklı biri gelse kaçarım.
Arkana bakmadan koş.
Eğer ki 1v1'ise adam bıçaklıysa adamın üstüne zıplayın, adam altınızda kalsın.
Ancak dikkat edin bıçak boğazınıza falan gelmesin o zaman problem.
Karnınıza falan gelirse problem yok, o esnada adamı etkisiz hale getirebilirsiniz.
Ancak benim önerim kaçmak.
Erkekliğin %90'ı kaçmaktır.
Bu konu hakkında düşündüm ve biraz araştırdım elinde bıçak varsa ceket veya üstünüzde ne varsa elinize dolayıp bıçak ile size hamle yaptığında elini tutup bileğine ayağınız ile vurmak işe yarıyormuş.
1v1 de tabii :D.

Bu konu hakkında düşündüm ve biraz araştırdım elinde bıçak varsa ceket veya üstünüzde ne varsa elinize dolayıp bıçak ile size hamle yaptığında elini tutup bileğine ayağınız ile vurmak işe yarıyormuş.
1v1 de tabii :D.
O köpekler için hocam.
Gerçi bileğine güvenmeyip bıçak çıkaran adam da köpektir o ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı