Kendine kendine kapanan Casper laptop

• Konuyu başlatan Yesugay
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
Y

Yesugay

Ziyaretçi
Dün akşam bilgisayarın fanını temizleyeyim dedim. (Bilgisayar Casper nirvana bu arada) ve açmışken termal macununu siliyim dedim. Ve bazı forumlarda gördüm termal macun yerine arko (el kremi) kullanılabilirmiş ve iyi bir alternatifmiş. Bende hadi bunu kullanayım dedim termal macunu o aptallıkla niye almayı düşünmedim işte...

Sonra işlemci ve ekran kartının üzerindeki termal macunlarını kazıdım (manyak gibi) onun yerinede arko krem sürdüm hem işlemci hemde ekran kartının üstüne (bu arada yine hatırlatıyım PC laptop) daha sonra PC'yi actim dun bi CSGO giriyim bakıyim dedim.

Bi 1-2 dk kasma oldu sonra geceye kadar sorunsuz bir şeklilde oynadım. Daha sonra bugün sabah COD 4 giriyim dedim biraz ilerledim görevde sonra acayip bir kasma girdi oyuna. Sonra PC'yi kapadim ve acaba kremleri surmekte hatami yaptim diye dusundum ve yine PC'yi acip kremleri peceteyle sildim sonra tekrar PC'yi acip COD 4 girdim goreve basladim 10 saniye gecti ve PC kendi kendine kapandi.

Sonra az once PC'yi tekrar actim masaustune geldim 10 saniye sonra kendi kendine yine kapandi. Bende suan endiseli bir durumda konuyu telefondan yaziyorum forumdada yeniyim acaba ne yapmam gerek bu kapanmayi onlemek icin garantiside suan yok ve PC 1 yil 6 ay 27 gunluk yani o kadar biliyorum neyse acaba ne yapmaliyim ? Yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.Casper Isınıp kapanması normal.
2.Macunuz temizlerken kazımanız yanlış alkol ya da ıslak mendille temizlemeniz daha iyi olacaktı.
3. Termal macunlar çokta pahalı değil vede alınamayacak fiyatta da değil.
4. Termal macun yenilemek.
5.Fazla zorlama yakacaksın işlemcini.
6.Uyduruk yerleden yanlış bilgilerle işler yapma.
7.Adamlar boşuna Termal Macun çıkarmamışlar.
8.Bilgisayar bilginizi burada belli ettiniz.

Öncelikle krem sürerek hata yapmışsınız, daha sonra onu silerek daha büyük hata yapmışınız. Acilen yeni bir termal macun alın ve işlemci üzerine sürüp eşit bir şekilde dağıtın. Vatan mağazasından 5-10 TL'ye bulabilirsiniz. Fanlarınızı temizleyin, BIOS güncel değil ise güncelleyin. İşletim sistemi nedir?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı