Kendini kontrol edememe korkusu

Evden çıkacağım, kapıyı kilitlediğimi bilmeme rağmen düşünüyorum kilitledim mi diye.

Ben 7,8 aydır bu haldeyim. Allah belamı vermiş gibi.
Not: İnternetim kötü olduğu için aynı mesaji 10 defa gönderiyor

Siz neler yaşadınız hocam?

Siz neler yaşadınız hocam?
Klasik.
Mesela telefonu kapattım mi diye yerimden kalkıp bakarım. Sonra yine kalkıp yine bakarim.

Özellikle yalnız kaldığımda kendimi kontrol edememekten korkuyorum, aslında bu nasıl açıklanır bilmiyorum ama örneğin "lan yanlışlıkla gözüme parmağımı sokup çıkarmam umarım" gibi ya da arabanın camı açıkken yanlışlıkla telefonu camdan dışarı atmam umarım gibi.
Bundan nasıl kurtulabilirim?

Bende de var ama çabucak aklımdan çıkarabiliyorum bu düşünceleri, çok sıkıntı olmuyor yani.

Ben hiç boşta olmuyorum, sürekli düşünüyorum, dinlenemiyorum. Yok mu bunun çözüm yolu berbat bir durum.

Geçici de olsa sevdiğim şeyleri yaparken unutuyorum ama aklima hakim olamiyorum.

Geçici de olsa sevdiğim şeyleri yaparken unutuyorum ama aklima hakim olamiyorum.

Ben hiç boşta olmuyorum, sürekli düşünüyorum, dinlenemiyorum. Yok mu bunun çözüm yolu berbat bir durum.
22 yaşımdayım aynısı bende de var o yüzden uyurken bile kulaklık takıp, Youtube videoları dinlemek zorunda kalıyorum. Bir şeylere odaklanmazsam düşüncelere dalıyorum ve sabahın körüne kadar uyuyamıyorum. Kendini meşgul edecek şeyler bul. Ben mesela hiç bomboş kalmıyorum, kalırsam kafayı yiyeceğim onu biliyorum. Sana da tavsiye ederim. Bir bakımdan da güzel şey aslında :D

22 yaşımdayım aynısı bende de var o yüzden uyurken bile kulaklık takıp, Youtube videoları dinlemek zorunda kalıyorum. Bir şeylere odaklanmazsam düşüncelere dalıyorum ve sabahın körüne kadar uyuyamıyorum. Kendini meşgul edecek şeyler bul. Ben mesela hiç bomboş kalmıyorum, kalırsam kafayı yiyeceğim onu biliyorum. Sana da tavsiye ederim. Bir bakımdan da güzel şey aslında :D
Tek güzel yani bir şeyler yapmak zorunda kalıyorum.

Geri
Yukarı