Kernel Power 41 (63) hatası

Gregorian

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar video izlerken kendini yeniden başlattı. 7 gündür bu sorun var ve toplam 3 kere yeniden başlatıldı. Olay görüntüleyicisine girdiğim zaman kernel Power 41 (63) hata kodunu gördüm. Ekran kartı sürücülerimi güncelledim, Windows güncellemesini yaptım. Oyun oynarken hiç böyle bir şey yaşamadım. Millî maç sırasında Valorant oynuyorken arkadan da maçı izliyordum herhangi bir yeniden başlatma sorunu olmadı. PSU kaynaklı olduğunu düşünüp OCCT ile PSU testi yaptım. Test sırasında işlemci sıcaklığı hayli yükseldi fakat bilgisayar yeniden başlamadı veya herhangi bir hata oluşmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim? Sizce geçici bir hata mı yoksa servis yolu gözüktü mü? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Bu hata genellikle PSU kaynaklı olur. Tam sisteminiz nedir?

Bazı Corsair PSU'larda hata çıkabiliyor. Daha önce rastladım.
DISM aracını kullanarak onarım yapın ve bir süre deneyin. Duruma göre yazarsınız.

Bazı Corsair PSU'larda hata çıkabiliyor. Daha önce rastladım.
DISM aracını kullanarak onarım yapın ve bir süre deneyin. Duruma göre yazarsınız.
Adımları yaptım hocam. Eksik dosya veya herhangi bir hata bulmadı.

Tamamdır hocam. Bir müddet deneyin. Duruma göre yazarsınız.

Mavi ekran hatası olursa, Minidump dosyalarını paylaşıp konu açabilirsiniz. Orada bakılır. Mevcut Minidump varsa silin. DISM aracını kullandınız. Sistem hata verirse yenisi oluşabilir.

Geri
Yukarı