Kernel-Power 41 (63) Hatası

caws

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
  • Gigabyte GA-H55M-S2
  • Gigabyte 550P 500W Power Supply
  • Sapphire Pulse RX 570 Ekran Kartı
  • Intel Xeon X3440 İşlemci (4.00GHz Overclocklu)
  • Dark Freezer X94 Çift Fanlı Kule Tipi İşlemci Soğutucu
  • 120 GB SSD (Oyun SSD'ye kurulu)
  • 320 GB HDD
  • (4x2) 8 GB 1600 MHz Kingston RAM
Forza Horizon 4 oynarken PC ara sıra donuyor. Olay görüntüleyicisinden baktığım zaman Kernel-Power 41 (63) hatasını görüyorum. Neden olabilir? Güç kaynağı mı, RAM frekanslarıyla ilgili mi sizce?

Nadiren bende de oluyor. Powerdan olabilir diyorlar ama driver ve bozuk dosyalardan da kaynaklanabiliyormuş. İki gün önce yeni temiz windows kurdum, henüz o hatayı almadım. Ben açıkçası yazılımsal birtakım şeylerden olduğunu düşünüyorum.

Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim Kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise Hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Windows 10 hata düzeltme)
CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştır.
powercfg.exe /hibernate off.
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Önemli: Genelde (Kernel Power hatasına) bu sebep oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı