Kernel Power 41-63 hatası

Yer
İstanbul/Ataşehir
Merhaba arkadaşlar. PC'de görüntü gitti ve sistemi terkar açtığımda olay görüntüleyici sine girip baktığımda kernel Power 4163 hatasını gördüm. Ani güç kesilmesi gibi durumlar yazıyor. Klavye ve mouse ışıkları da sönüyor bu durumda. Anakarttada CPU LED yanıyor. Baya dır bu sorunu yaşıyorum. 10-11 günde bir tekrar edip duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'da sorun olması büyük ihtimal.
Peki neden ara sıra yapıyor bunu acaba? Klavyeden bile şüphelenmiştim. Öncesinde yıkayıp az da olsa tuşlar ıslak şekilde takmıştım. Evdeki bir başka klavyeyi taktım yine aynı sorun. Recep Baltaş'ın dediği ayarı(global c-state Control ve Power supply idle Control) o da PSU'dan şüphelenmişti. Veya BIOS düşürmeyi deneyeceğim.

PSU'da sorun olması büyük ihtimal.
RAM'den mi yapıyor acaba diye düşünüyorum.

Anakart: MSI B450 A PRO.
Ram: CORSAİR Vengeance LPX 2x8 3200MHz (CMK16GX4M2E3200c16)
Rram Timingleri: 16 20 20 38 75.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
PSU: Aerocool KCAS 600W 80 Plus Bronze.
Ekran kartı: RX 570 8 GB Armor.

Minidump dosyalarınızı paylaşırsanız arkadaşlar yardımcı olabilirler.
Minidump dosyalarını paylaşın
Minidump klasörünün içi boş durumda.

Fotoğraf atar mısınız?
Şu an PC başında değilim, fakat mavi ekran falan almıyorum. Ve klasörde boştu.
Birinci olasılık PSU'dan yapabilir. İkinci olasılık ise işlemci ısısı yüksek olduğunda bu hatayı verebiliyor.
Boşta kullanımda işlemci ara ara fazladan Volt alabiliyor. Sıcaklık bazen 45'den 50'lere kadar çıkabiliyor. Sonrada düşüyor zaten 44-45'lere. Ama işlemciyi kapatacak kadar yüksek sıcaklıklara çıkmıyor.

@Ahmet İnanoğlu bende de aynı hatayı veriyor ve mavi ekran gelmiyordu fakat minidump dosyası oluşuyordu. Bilgisayarınızda gereksiz dosyaları silen bir program veya benzeri bir program varsa devre dışı bırakın, hatayı tekrar aldığınızda minidump dosyası var mı yok mu kontrol edin. Dosya varsa yollayın arkadaşlar yardımcı olacaktır onun dışında OCCT ile sisteminizi test edin.

@Ahmet İnanoğlu bende de aynı hatayı veriyor ve mavi ekran gelmiyordu fakat minidump dosyası oluşuyordu. Bilgisayarınızda gereksiz dosyaları silen bir program veya benzeri bir program varsa devre dışı bırakın, hatayı tekrar aldığınızda minidump dosyası var mı yok mu kontrol edin. Dosya varsa yollayın arkadaşlar yardımcı olacaktır onun dışında OCCT ile sisteminizi test edin.
Daha önce OCCT ile testlerin hepsini yaptım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı