Kernel-Power 41 (63) hatası

BeNn_CiHaNn

Centipat
Arkadaşlar selamlar,
Bu hata tamamen para tuzağı başka bir şey değil! Nereden mi biliyorum, çünkü o kadar masraftan sonra yine aynı hatayı almaya başladım. Yok Power yetmiyor yenisini alın, yok ekran kartı yetmiyor yenisini alın, vay efendim PC'de şunu bunu değiştirin vs... Güç yetmiyor dediler, ben yeni Power aldım 600W düzeldi mi? Tabi ki hayır! İşlemcidir kesin ısınıyordur dediler, sıvı soğutucu aldım yahu sıvı soğutucu düzeldi mi? Hayır! Hata halen devam, kablo değiştirdim vay efendim program yükledim yok da yok, hata halen devam. Oynadığım oyunu dün de oynuyordum hiçbir şey yok ertesi gün pat mavi ekran ne oldu kernel-Power 41-63? Yalan! Dün bu hatayı vermeyen bilgisayar sağlamdı da bugün mü bozuldu yani? Bir de güç akımları hatası diyorlar! Dün oynarken güç vardı bugün mü kesildi yani? Bu program bence tamamen para tuzağı adamlar ayarlamış bu oyunu ya da yüksek grafikli oyunları oynamak istiyorsan parayı basacaksın, hata falan yok yani ortada! Boşuna masraf yapmayın! En net ve kesin çözüm hatanın kaynağını bulup yok etmek! Rica ediyorum bir kaynak dosyası söyleyin, kökten Shift+delete yapıp kurtulalım... Konuyu açmamın tek sebebi bu, sadece bu hataya neden olan yazılımsal sorunun kaynağını bilen varsa paylaşsın, bu yazılımsal sorunu nasıl yok ederim onu bilmek istiyorum, devre dışı bırakılabilir mi?

Bende iki hafta öncesine kadar bu sorundan muzdariptim. İki üç saat oynamama rağmen bir şey olmazken bilgisayar boşa geçince elektrikler gitmiş gibi kapanıp reset atıyordu. İlk başta BIOS'tan işlemcinin voltajını ve frekansını azalttım. Geçti derken yeniden başladı. İki ay boyunca saçma sapan şekilde uğraştım. Daha sonra ise kasanın ön panelindeki çalışmayan ses girişlerini anakarttan çıkarttım. Ayrıca anakarta takılan speaker şeysini çıkartım. Bunu çıkartmamın sebebi reset pinlerinin hemen üstünde yer almasıydı. Bu iki işlemle birlikte iki haftadır sorunsuz bir şekilde çalışıyor PC.

Şunu da belirtmek isterim. Ben herhangi bir mavi ekran almıyordum. Olay görüntüleyicisinde Kernel-Power 41 (63) olarak gözüküyordu.

Geri
Yukarı