Kernel Power 41 hatası

sqeax

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, benim bilgisayarım oyundayken pat diye kendini resetliyor olay görüntüleyicinden baktığımda Kernel Power 41 diye bir hata yazıyor.
Ve olay görüntüleyicinde bir sürü aynı tarihte hatalar var, bunlar ve Kernel Power hatası yüzünden bilgisayar kendine reset atıyor olabilir mi?

1620742357624.png
1620742551830.png
1620742577894.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kernel Power hatası yüzünden bilgisayar kendine reset atıyor olabilir mi?
Hayır. Bilgisayarın reset attığı için Kernel Power 41 hatası açıkıyor. Neden-sonuç bağın tersten yani.

Ekran kartı ve güç kaynağını belirt. Bu sorun genelde PSU kaynaklı.

PSU nedir? OCTT 6.0 sürümüyle Power testi yapmayı dener misiniz?

Hayır. Bilgisayarın reset attığı için Kernel Power 41 hatası açıkıyor. Neden-sonuç bağın tersten yani.

Ekran kartı ve güç kaynağını belirt. Bu sorun genelde PSU kaynaklı.

PSU: https://www.hepsiburada.com/high-power-plus-500w-80-aktif-pfc-guc-kaynagi-hpc-500-g12s-pm-bd101271
Ekran Kartı: GTX 1650

Ben oyumu PSU'dan yana kullanıyorum. Kaç yıllık?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben oyumu PSU'dan yana kullanıyorum. Kaç yıllık?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şubatta daha yeni aldık.

Şubatta daha yeni aldık.

Başımdan geçen olayları size tek tek anlatıyorum şimdi. Benim bir bilgisayarım vardı RX570 ekran kartlı oyunlara girip menüye geldiğim an bilgisayar kendini resetliyordu. İşte tamirciye falan götürdük farklı ekran kartı takıp denedik sorun yoktu. Adam ekran kartını değiştirmemizi istedi değiştirdik. PSU yetersiz onu da değiştirin dediler 500W PSU aldık. Anakarttaki işlemci pinlerinin bir kaçı yamulmuş ve kırılmıştı ondan dolayı yeni anakart aldık. Ondan sonra her şey düzeldi sandık 1 2 ay kullandım ve bu sefer bazı oyunlarda resetliyor kendini.

Nasıl oluyor derseniz mesela oyunda ayar değiştirdim resetledi oyunu tekrar açtım ayar değiştirdim resetlemedi. Mesela oyunda silahla ateş ettiğim an resetledi oyuna tekrar girip silahla ateş ettiğinde hiçbir sorun yoktu. Bu sorunun olduğu oyunlar ETS 2, Friday the 13th, ALTF4, Devour ve Apex Legends. Dediğim gibi bazen oluyor bazen olmuyor. Ve ısınmadan dolayı olabilir derseniz bilgisayarı yeni açtığımda giriyorum gene oluyor. Son zamanlarda ETS2.ALTF4 ve DEVOUR da bu sorun olmuyor ama diğer ikisinde rastgele bir zamanda resetliyor artık bıktım iyice sizce bir şey reset atmasını tetikliyor olabilir mi? Sorun işlemciden kaynaklı olabilir mi? Çünkü anakart, ekran kartı, PSU yeni.

Şubatta daha yeni aldık.
Fark etmez. Başka bir PSU ile denemen gerekebilir. Sıfır PSU bozuk geldiği oldu. Sen ilk iş OCCT ve Furmark ile bir test et de.

Yeni konular

Geri
Yukarı