Çözüldü KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Merhabalar,

Dediklerimi uygulayın, sorununuz çözülürse belirtiniz.

İyi günler.

Sanırım çözüldü teşekkür ederim fakat oyun esnasında tekrar MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım. Bunu da yüklüyorum buraya. Link (minidump)

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünüzü güncellemişsiniz. Şu an sorunun diskten kaynakladğını düşünüyorum.

Şimdi disk testleri isteyeceğim, en başta sürücüsünü güncelleyin demiştim.

• HD Tune 5.75 Pro yazılımı ile diskin "health" sekmesini ve "error scan" testi sonucunu paylaşın.
  • HD Sentinel yazılımı ile S.M.A.R.T verilerinizi paylaşın.

BIOS sürümünüzü güncellemişsiniz. Şu an sorunun diskten kaynakladğını düşünüyorum.

Şimdi disk testleri isteyeceğim, en başta sürücüsünü güncelleyin demiştim.

• HD Tune 5.75 Pro yazılımı ile diskin "health" sekmesini ve "error scan" testi sonucunu paylaşın.
  • HD Sentinel yazılımı ile S.M.A.R.T verilerinizi paylaşın.
Ekledim tüm görselleri.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-15 172830.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-01-15 172830.jpg
    92,4 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2022-01-15 172856.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-01-15 172856.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran görüntüsü 2022-01-15 172958.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-01-15 172958.jpg
    150,4 KB · Görüntüleme: 21
Sorun belli oldu, sanırım SATA kablonda bir sıkıntı var gibi gözüküyor. Testleri yorumlayalım, Interface CRC Error hatası gözüküyor ve bu hata genelde SATA kablosuna işaret eder.

Recep Baltaş tarafından bu hatanın açıklaması:
Ek olarak yukarıdaki attığım konuyu inceleyebilirsiniz.

Size önerim bu SATA kablosunu değiştirmenizdir. SATA kablosu çok pahalı bir şey değil, yenisini alabilirsiniz.

Sorun belli oldu, sanırım SATA kablonda bir sıkıntı var gibi gözüküyor. Testleri yorumlayalım, Interface CRC Error hatası gözüküyor ve bu hata genelde SATA kablosuna işaret eder.

Recep Baltaş tarafından bu hatanın açıklaması:
Ek olarak yukarıdaki attığım konuyu inceleyebilirsiniz.

Size önerim bu SATA kablosunu değiştirmenizdir. SATA kablosu çok pahalı bir şey değil, yenisini alabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı