KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası

Alikarabag

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler bilgisayarımda 10-15 gündür mavi ekran hatası alıyorum oyun oynarken hiç mavi ekran vermiyor ama YouTube video izlerken mavi ekran veriyor neden veriyor bilginiz var mı?

İşlemciye UV falan mı yaptınız? BIOS ayarlarını sıfırlayın. Ayrıca cihazın tam modelini belirtin, dosyalardan ulaşamadım.

İşlemciye UV falan mı yaptınız? BIOS ayarlarını sıfırlayın. Ayrıca cihazın tam modelini belirtin, dosyalardan ulaşamadım.

İşlemciye bir şey yapmadım PC özellikleride şunlar
ASUS Prime B450M-K DDR4 3466MHz AM4 mATX
AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB AM4 MPK
8 GB CORSAIR DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 3000MHz 1x8
XFX XXX EDITION RX 570 8GB GDDR5 256BİT 570P8DFD6

Attığınız dosyaların bazıları sisteminize ait değil sanırım. Çünkü bahsettiğim dosyanın alındığı sistemin işlemcisi Intel, hatta mobil işlemci olarak görünüyor.

O zaman BIOS default edin ve Kaspersky indirip tam tarama yapın. Bulursa zararlıları silin.

@Bora Dere hocam konuları karıştırmış olabilir misiniz? Dosyalardaki ürünler arkadaşın dediği gibi.

Aşağıdaki dosyayı kurun.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp WHQL sürümü tekrardan kurun.

@Bora Dere hocam konuları karıştırmış olabilir misiniz? Dosyalardaki ürünler arkadaşın dediği gibi.

Aşağıdaki dosyayı kurun.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp WHQL sürümü tekrardan kurun.
DDU ile alakalı durum söz konusu değil.
@Bora Dere değil mi?

DDU ile alakalı durum söz konusu değil.
@Bora Dere değil mi?
Ben görmedim. Kendisi bir şekilde görmüş olabilir. Böyleyse açıklamakta özgür, eksik yaptığımız bir şey varsa biz de öğrenmiş oluruz :)

Yani ben de çok emin olmadan yazdım ama bilgisayara zarar verecek bir işlem olmadığından söyledim.
Bu arada ben sizin beni göz ardı ettiğinizi sanıyordum. Orada bir yanlış anlaşılma oldu. Ben o mesajı konularınızı takip ettiğimi belli etmek için yazmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı