KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE Mavi ekran hatası

cinkopil

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayara yeni format attım, içinde sadece birkaç oyun kurulu. Bugün video izlerken PC kendi kendine res attı. Az önce de oyun oynarken KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası aldım. Minidump dosyasını bırakıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Memtest86 ile ram testi yap:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Memtest86 testine ek olarak bunları uygulayın.

Driver Booster kullandın mı hiç?

Ekran kartı sürücün güncellemelisin. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

sfc /scannow" rehberini uygula.

BIOS sürümün beta. Bir önce sürüme geçmekte fayda var. Bu 7B07v3E.

Memtest yapmıştım Windows'u sıfırlamadan önce. Herhangi bir sorun çıkmadı. BIOS'u eski sürümüne güncellemeyi deneyeceğim. Yeni bir mavi ekran daha aldım onun için de yeni konu açacağım.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

"DISM" rehberin ilk 3 adımını uygulayabilirsin.

BIOS sürümün beta. Bunu gene belirteyim ben.

Ethernet adaptörü kullanıyor musun? Kullanıyorsan söyle. Ek olarak donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için. Dump dosyasında ağ sürücüsü ile ilgili hatalar gördüm. O yüzden istiyorum.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

İnternet'e kablosuz bağlanmak için ucuz bir Wifi adaptörü almıştım. Sürücüyü güncelle dediğimde en güncel sürüm yüklü diyor.

Ekran kartına güncelleme gelmiş güncelliyorum şimdi ama onunla alakalı olduğunu pek sanmıyorum. İlk hatayı aldığımda ekran kartı günceldi diye hatırlıyorum. GeForce Experience var zaten güncellemeleri kendi kuruyordu.

Donanım Kimliğim de bu şekilde.
1611824973570.png

DISM rehberini de birazdan uygulayacağım onun sonucunu da yazarım. sfc /scannow yapıyordum hep ama bozuk dosya bulamıyordu hiç.

Bilgisayarımda 2 farklı markadan ram olduğunu bir daha belirteyim. Bunlar arasındaki bir uyumsuzluk sorunu memtest86 tarafından algılanır mı?

NVIDIA GTX 1050 Tİ donanım kimliklerini paylaşmayın. Wİ-Fİ adaptörün donanım kimliklerini paylaşın. Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcıları ve Wİ-Fİ adaptörüne tıkla. Sonra "ayrıntılar" bölümünün altında yazan "değer" bölümünün hepsini "ctrl+c" yapıp buraya yapıştır.

Farklı model RAM kullanmak mavi ekrana sebebiyet verebilir. O yüzden CPU-Z yazılımı ile SPD kısmından slot# bölümlerini paylaşın.

Değer dediğiniz yer donanım kimlikleri sanırım.
USB\VID_148F&PID_7601&REV_0000
USB\VID_148F&PID_7601

Ramler de şöyle:
1611826245229.png

1611826281295.png

Bu arada şimdi farkettim. Aslında 2'si de 2400 mhz ama ben XMP ayarlarını değiştirmemiştim mavi ekrana yol açabilir diye. Burda biri 2400 diğeri 2132 gözüküyor.
XMP'den 2400 Mhz'i seçsem ikisi eşitlenir diye tahmin ediyorum. XMP ayarlarını 2400'e çektiğimde mhz'leri eşitti diye bir daha kontrol etmemiştim demek ki biri default olarak 2132 Mhz geliyorken diğeri 2400 Mhz geliyormuş.
NVIDIA GTX 1050 Tİ donanım kimliklerini paylaşmayın. Wİ-Fİ adaptörün donanım kimliklerini paylaşın. Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcıları ve Wİ-Fİ adaptörüne tıkla. Sonra "ayrıntılar" bölümünün altında yazan "değer" bölümünün hepsini "ctrl+c" yapıp buraya yapıştır.

Farklı model RAM kullanmak mavi ekrana sebebiyet verebilir. O yüzden CPU-Z yazılımı ile SPD kısmından slot# bölümlerini paylaşın.
Çok yardımcı oldunuz gerçekten çok teşekkür ediyorum. Sorunumun ramlerin farklı frekanslarda olmasından dolayı oluştuğunu düşünüyorum. BIOS'tan XMP'leri ayarladım ama frekansları hala farklı. Bunun için yeni konu mu açmam gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı