Kesilmiş Sim Kart Telefon Sıcaklığını Artırır mı?

Deniz Koç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Lumia 1320 aldığımda Micro Sim kart ile çalıştığı için kendi Sim kartımı bir telefoncuda kestirdim ve öyle kullanıyorum. Fakat bir sıkıntı olur mu sıcaklığı falan artırır mı? Bana telefon biraz fazla ısınıyor gibi geldi. Telefon ne gibi sebeplerle fazla ısınır ve ne yapmam gerek? Teşekkürler.

Sim kartın telefonun ısınmasıyla uzaktan yakında alakası yoktur.
Telefon modeline göre ısınabilir bunun telefona bir zararı olmaz. Isınmaması için yapabileceğin bir şey olduğunu da sanmıyorum.

Çoğu zaman ısınıyor ve sıcaklıktan başka bir sıkıntısı olmuyor. Fakat bazı zamanlar çok fazla ısınıyor ve telefon kendini resetliyor. Bazen pencere mermerine koyup soğutuyorum.

Peki, hafıza kartıyla ilgili bir sorun olabilir mi?

Kendini resetleyecek kadar ısınıyorsa bir sorun var demektir. Varsa garantiye yollayın.

Bazı zamanlar kendini resetliyor. Garantisi var 4 ay önce falan almıştım. Çok fazla sıkıntı yaparsa yollayabilirim sanırım.

Hiçbir alakası yok. Play'den sıcaklık ölçme programları ve işlemci frenkansı düşürme programları var. Deneyebilirsiniz.
Dediğin programlar rootlu android telefonlarda kullanılabilir. Ayrıca telefon ısınmasın diye işlemciyi kısmak hiç mantıklı değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı