Kesintisiz Güç Kaynağı tavsiyesi

Meletli

Kilopat
Daha yeni bir sistem topladım ve şu şekilde:
Gigabyte X570 ud anakart
Gigabyte PB650B güç kaynağı
Ryzen 5 3600X işlemci
Corsair Vengeance 3000MHz 2x8 RAM
Gigabyte RTX2070S ekran kartı
Dark guardian kasa
Samsung 970Evo M.2 SSD
AOC 24G2U monitör

Arkadaşlar malum bu devirde sislem toplayınca çok maliyetli oluyor ve gözünüz gibi bakmak istiyorsunuz. Bu sistem için anakart ve güç kaynağının güvenlikleri yeterli midir ya da bir kesintisiz güç kaynağı ya da akım korumalı priz almam gerekir mi? Kararsız kaldım açıkçası. Varsa tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart çok çok yüksek kalmış ve o ekran kartına 1080P yakışmamış onun dışında sistem iyi.
PSU iyi güvenilir markadır merak etmeyin. Onun dışında akım korumalı priz alabilirsiniz ancak ani kesintiler için UPS şart.

Anakart yüksek falan değil, gayet iyi. Akım korumalı bir priz al gönlün rahat olsun. Eğer ki yüksek ayarlarda oyun oynama meraklısı değilsen ve yüksek fps istiyorsan monitörün sana yeter fakat sırf daha fantastik olması için aldıysan bu sistemi 2k üstü bir monitör daha iyi gider.

Tam olarak neye dayanarak yüksek falan değil diyorsunuz? Birçok B450 anakartla 3600X sınırlarına kadar OC yapılabiliyorken X570'in neresi yüksek değil?

Lütfen herşeyi biliyor muş kafası ile takılmaktan vazgeçin. Desteklenen MHz frekansı farklı ayrıca yarın öbürgün upgrade ihtiyacı görmeyecek bir anakart x570.
B450 uygundur alınmaz falan demedik, fakat senin fazla demen çok saçma. Fazlayı neye dayanarak söylüyorsunuz? ^^ Kişisel tercih tamamen, ayrıca soru başka bir şey için sorulmuş bu donanımım var fazla mı diye değil.

Anakart yüksek falan değil, gayet iyi. Akım korumalı bir priz al gönlün rahat olsun. Eğer ki yüksek ayarlarda oyun oynama meraklısı değilsen ve yüksek fps istiyorsan monitörün sana yeter fakat sırf daha fantastik olması için aldıysan bu sistemi 2k üstü bir monitör daha iyi gider.
Yani sistemi korumak için ups şart değil anladığım kadarıyla. Teşekkür ederim tavsiyeniz için hemen bir akım korumalı priz alacağım.
Anakart çok çok yüksek kalmış ve o ekran kartına 1080P yakışmamış onun dışında sistem iyi.
PSU iyi güvenilir markadır merak etmeyin. Onun dışında akım korumalı priz alabilirsiniz ancak ani kesintiler için UPS şart.
Teşekkür ederim, peki önerebileceğiniz çok ses çıkarmayan bir ups var mıdır bakmak istiyorum.

Yani sistemi korumak için ups şart değil anladığım kadarıyla. Teşekkür ederim tavsiyeniz için hemen bir akım korumalı priz alacağım.

Teşekkür ederim, peki önerebileceğiniz çok ses çıkarmayan bir ups var mıdır bakmak istiyorum.
Güç kaynağınızı ben de kullanıyorum, uzun araştırmalar ve bu forumdaki Ali Rıza hocam sayesinde bu güç kaynağını aldım. Bu sistem için UPS'e gerek yok bence de fakat, bölgenizde sık sık elektrik kesintisi, dalgalanması veya voltaj düşüklüğü oluyorsa, o zaman UPS düşünebilirsiniz.
Bu konuda Tunçmatik öneririm, 1000va UPS'i gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı