Kesintisiz Güç Kaynağı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba... Benim oturduğum yerde nerdeyse her gün elektrikler kesiliyor (Bazen günde 5 kez bazen haftada 1 kez) ve bunun bilgisayara zarar verebilceğinden korkuyorum. Artık PC me iyi bir kesintisiz güç kaynağı alma zamanı geldi :) Şöyle elektrikler kesildiğinde 10-15 dk dayanabilecek ve 150 TL yi geçmeyecek bir güç kaynağı önerebilrmsiniz :) Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
O konu sıkıntılı ya. İki sefer Tunçmatik aldık; bataryasının ömrü kısa 1-2 sene içinde işi bitiyor. Bataryası yenisinin fiyatı kadar neredeyse.

Eğer herkes bu durumdan şikayetçiyse ve apartmanda oturuyorsanız eğer komşularla bir olup jeneratör alın. :D

Merhaba... Benim oturduğum yerde nerdeyse her gün elektrikler kesiliyor (Bazen günde 5 kez bazen haftada 1 kez) ve bunun bilgisayara zarar verebilceğinden korkuyorum. Artık PC me iyi bir kesintisiz güç kaynağı alma zamanı geldi :) Şöyle elektrikler kesildiğinde 10-15 dk dayanabilecek ve 150 TL yi geçmeyecek bir güç kaynağı önerebilrmsiniz :) Teşekkürler
Artes ART-1000VA Line Interactive Siyah UPS - Bilgisayar - Hepsiburada.com Bu işini rahatlıkla görür.
Boost B-1000 Line interactive 1000VA Ups (AVR/RS232C) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

İnan bana farkları yok bunların sadece garantisinin sağlam olup olmadığı önemli. Hepsinin içinde aşşa yukarı aynı akü var. Üstelik ne yaparsan yap 2 sene anca kullanırsın. Akü ölür çünkü. Bu yüzden araştırmak bu konuda pek yaramaz işine sadece güvenilir yerden al ki sorun çıkarsa ilgilensinler.

Recep hocam tabiki haklısın. Ben arkadaşın verdiği bütçede UPS ler güçlü güvenilir yerlerden alınırsa anlamında dedim. Oralarda zaten kalite ortalaması tuturulmuştur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı