Kext Toplama İsteği

yusuf-5896

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
@Recep Baltaş sizden bir isteğim olacaktı. Forumda bir bölüm açsanız. Bu kextleri bulabileceğimiz bir bölüm. Mesala ben Shappire HD4650 için zamanında çok kext aradım ama bulamadım. En son kendim editleyerek çalıştırdım. Örneğin HD4650 kextleri diye bir başlığın altına bu ekran kartının kextlerini yüklesek. Ben editlediğim kext dosyasını çalıştığı ID no ile yazsam başka bir arkadaş editlediği başka ıd nolu kext yüklese yani torplu bütün kextlerin bulunacağı bir sayfa yapılsa nasıl olur.
Cevabınızı bekliyorum.

Bence çok güzel olur. Bunca insan kext aramak için günlerini harcırıyor. Bi yandan aslında iyi oluyor. Çünkü kext ararken öğreniyorsun. Bi süre sonra kafayı yiyorsun. Ama böyle bişey yapılması harika olur.

Olabilir. Lakin Kext'lerin hangi sunucuda depolanacağı önemli. Bizim sunucumuz henüz bunun için hazır değil. Kullanıcılar kendi Cloud hesaplarına yükleyebilir ama daha sonra bunları sildiklerinde ciddi ceza alırlar.
Şöyle olabilir. Biz yöneticiye yollarız onlar kontrol edip site için açılmış bir Cloud hesaplarına yüklenebilir.

Olarila Bu sitede saten var siz Upload yaparsanız, Description kısmına uyumlu donanım ve sürüm bilgileri kısaca özetlerseniz , sistem yöneticileri tarafından kontrol edildikten sonra yayınlanır.

Bu konuyla alakalı benim mycloud mevcut istersen bunu kullanabiliriz 100mb/4mb internet mevcut. Yada belirlenen bir upload noktasındada yardımcı olabilirim. (Hali hazırda birçok program ve kext zaten bende mevcut)

@Recep Baltaş Konuyla alakalı bir proje ortaya çıktı mı acaba?

Gereksiz bence. Bunun yerine yabancı sitelerden ingilizcenizi geliştirerek arama yaparsanız daha faydalı olur.
Kext paylaşmak önemli değil, sıfırdan kext oluşturmak önemli olan. Bu da Türkiye'de maalesef sayısı az kişiler tarafından yapılıyordur.

Bu konuyla alakalı benim mycloud mevcut istersen bunu kullanabiliriz 100mb/4mb internet mevcut. Yada belirlenen bir upload noktasındada yardımcı olabilirim. (Hali hazırda birçok program ve kext zaten bende mevcut)

@Recep Baltaş Konuyla alakalı bir proje ortaya çıktı mı acaba?

Ben kendi DropBox hesabımı bu işe ayırabilirim diye düşünmüyor değilim ama indirme limiti vs söz konusu olabilir. Bir Cloud servisine yüklenen dosyayı diğer servislere upload eden bir özellik var mı acaba ? Varsa eğer Google Drive, One drive vs yedeğimiz olur böylece.

Sayın @Recep Baltaş olması gerekiyor olmasa bile şunu yapabilirim sanırım zamanlı olarak yedek aldırabilirim. benim cihazhttp://www.wdc.com: My Cloud bu eğer işe yararsa kullanabiliriz en azından depolama ve aktarımda işe yarar diye düşünüyorum.

Sayın @Recep Baltaş skype üzerinden görüşmemiz mümkün mü? bir kaç deneme yapabiliriz beraber linkleri burdan başlangıç için vermek istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı