Keylogger Virüsü Nasıl Temizlenir?

Çağdaş Çağ

Hectopat
Yer
Dünyanın Başkenti İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İktisatçı
Arkadaşlar merhaba,

Dün gece bir mail aldım ve birisi bilgisayarına keylogger kurdum, kullandığın şifrelerinden birisi bu XXXXX(söylediği şifre doğru), seni kameraya çektim görüntülerin elimde, eğer xxx miktarda bitcoin yollamazsan görüntüleri yayacağım vs gibi şeyler yazmış. Keylogger'den nasıl kurtulabilirim?

Emsisoft 4 tane zararlı buldu, sildim. Kaspersky nedense bulamadı. Nasıl kurtulabilirm? Format düşünüyorum. Sonrasında da şifrelerimi değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik kombinasyonu yapmanızda fayda var. Test antivirus software for Windows 10 - October 2018 sitesinden güvenlik yazılımlarının test sonuçlarını görebilir ve ona göre size uygun olanı indirebilir veya lisans alabilirsiniz.

Eskiden kendimce güvenlik kombinasyonu uydurmuştum. Kombinasyonun içerisinde "avast! Free AntiVirus ve Comodo Firewall" vardı. Şimdi Comodo Internet Security Premium kullanıyorum ve gayet memnunum.

Size tavsiyem şifrelerinizi değiştirin, bütün kişisel verilerinizi taşınabilir diske yedekleyin ve işletim sistemini sıfırdan kurun.

Son düzenleme:
Dur bir dakika. Bunun keylogger olduğundan emin misin :)

Şu konuları okursan durumu anlayacaksın. Daha önceden kullandığın şifreleri içeren sitelerden verilerini almışlar sadece. ZenMate kullanıyorsan misal ben dahil herkes siteden verileri çekti. Bu ve bunun gibi sitelerde benzer şifreler kullandıysan durumun nedeni budur.

VPN Hesabım Hacklenmiş

ZenMate VPN Kullanıcı Bilgileri Güvenlik Açığı

Dur bir dakika. Bunun keylogger olduğundan emin misin :)

Şu konuları okursan durumu anlayacaksın. Daha önceden kullandığın şifreleri içeren sitelerden verilerini almışlar sadece. ZenMate kullanıyorsan misal ben dahil herkes siteden verileri çekti. Bu ve bunun gibi sitelerde benzer şifreler kullandıysan durumun nedeni budur.

VPN Hesabım Hacklenmiş

ZenMate VPN Kullanıcı Bilgileri Güvenlik Açığı
VPN hesabım eklenmiş konusundaki gibi bir mesaj aldım bende :) İşin komik tarafı ben 9 yıldır, pc de kamera kullanmıyorum :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı