KHK mağduriyetlerini kim giderecek?

Benim görmezden geldiğim şeye, benim adıma cevap vermek sizin haddinize değil.
Herkesi bencil sanıyorsunuz. Çıkarsız hiçbir şey yapmıyorsunuz demek ki.
Ne ben ihraç edildim ne de sizlerin vasat görüşleri ile ilgim var.
Bir hukuksuzluğu dile getirmek için ille de mağdur olmak gerekmiyor. Mağdur olduğunda haykırmak zaten kaçınılmaz bir durum.
Aklımın erdiği, gözümün gördüğü her türlü haksızlığın karşısındayım.
Konu sen ben değiliz ama madem değindik, videodaki sözcü arkadaşla biraz yakın görüşlere sahibiz.
Trollerle harcanacak vaktim yok. Size de "görmezden gel"i tıkladım.

Ben hiçbir olayı savunmadan ve tarafsız şekilde yazıyorum. Bazı insanlar açıkça aldatılıp kandırıldığını belirtti malum. Sıradan öğretmen,öğrenci, polis, asker, savcı veya hakim aldatılamaz mı ? Bir de bizim hukuk sistemimiz dışında Avrupa İnsan hakları Mahkemesi davaları var. İşi bilenler haklarını söke söke alacaklar zaten. O darbeyi yapanlar adil şekilde hak ettikleri cezayı alsınlar. 200 e yakın insan öldürüldü. Buna rağmen o insanlara bile adil davranmak gerektiğini düşünüyorum. Keza adil davranmazsak uluslararası mahkemelerde bu kozu kullanacaklar. Bu kararları kabul etmeme ihtimali biraz gerçeklikten uzak. Sözleşmeleri reddetme ekonomik güvensizlik demek. Zaten çok iyi değiliz muhtemelen bu olay sonunda yatırımcı alma ihtimalimiz 0.

İktidar tarafından adeta sivil ölüme zorlanan ve toplumda "vebalı" olarak görülen Khk'lı ihraçların ve ailelerinin mağduriyeti nasıl giderilir, kim giderebilir?
Khk platformu sözcüsü, eğitimci Münir Korkmaz ve Avukat Levent Mazılıgüney, dün akşam gerçektivi'de Ali Tarakçı'nın konuğu oldu ve bu yakıcı sorunu etraflıca tartıştılar.
Milyonlarca insanın mağduriyetini hafife alanlar yakında büyük şok geçirecek.
Kaçıranlar veya henüz konudan haberi olmayanlara şiddetle izlemelerini tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Maalesef hiç kimse.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KHK meselesinin 6 yıldır çözülemediğine vurgu yaparak "Artık yeter" dedi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, “İktidarda bulunanlar, yanlış gömlek giydikleri gibi gömleklerinin ilk düğmesini de baştan yanlış iliklediler; şimdi de işin içinden çıkamıyorlar. Terziyi, mağazadaki tezgâhtarı, hatta pamuğu üreten çiftçiyi suçluyorlar. Adalet, bir iktidarın tüm işlerinde gömleğin ilk düğmesidir; olmazsa olmazıdır! Ne acıdır ki; ekonomi konusunda isminin hakkını veremeyen Adalet ve Kalkınma Partisi, adalette de sınıfta kalmıştır! Sadece KHK meselesi dahi, adaletin nasıl örselendiğini gözler önüne sermeye yeter de artar!” dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Haber: Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KHK'lılar Üzerinden İktidara Yüklendi: "Artık Yeter!" - KHK TV

Endişe veren KHK raporu: KHK'lilerin %83'ü geçinemiyor.

Raporda, şu veriler paylaşıldı:
KHK/OHAL mağdurlarının yüzde 96,3’ünün gelirleri mağduriyetleri öncesi ile karşılaştırıldığında azaldı.

Yüzde 83,6’sının mevcut gelirlerinin geçimlerini idame etmeye yetmediği, Mağdurların yüzde 44,5’i sahip oldukları menkul veya gayrimenkulleri satmak zorunda kaldı.

KHK/OHAL mağdurları arasında işsizlik oranı yüzde 32,5.

Araştırmaya katılan KHK/OHAL mağdurlarının yüzde 41,5’inin hiçbir sağlık güvencesi yok.

OHAL/KHK mağdurlarının yüzde 61,5’i, mağduriyetleri sonrasında, bulundukları evlerden, mahallelerden, şehirlerden göç etmek zorunda kaldı. Mağdur yakınları kendi aile üyelerine yaşatılan mağduriyetlerden psikolojik olarak olumsuz etkilenerek, kendilerinin de yüzde 74,6 oranında tıbbi/psikolojik destek alma ihtiyacı hissettiklerini beyan etmişlerdir.

Türkiye’de yaşadıkları olaylar veya travmalar sonrasında, Türkiye dışına çıkma fırsatları olsa OHAL/KHK mağdurlarının yüzde 91,2’si ‘Yabancı bir ülkeye gitmek ve orada yaşamak istemektedirler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı