KHK mağduriyetlerini kim giderecek?

KS
KS
izmirkartali

izmirkartali

Kilopat
Katılım
30 Mayıs 2019
Mesajlar
5.767
Makaleler
1
Çözümler
35
Yer
İzmir
Benim görmezden geldiğim şeye, benim adıma cevap vermek sizin haddinize değil.
Herkesi bencil sanıyorsunuz. Çıkarsız hiçbir şey yapmıyorsunuz demek ki.
Ne ben ihraç edildim ne de sizlerin vasat görüşleri ile ilgim var.
Bir hukuksuzluğu dile getirmek için ille de mağdur olmak gerekmiyor. Mağdur olduğunda haykırmak zaten kaçınılmaz bir durum.
Aklımın erdiği, gözümün gördüğü her türlü haksızlığın karşısındayım.
Konu sen ben değiliz ama madem değindik, videodaki sözcü arkadaşla biraz yakın görüşlere sahibiz.
Trollerle harcanacak vaktim yok. Size de "görmezden gel"i tıkladım.
 

Schentienel

Hectopat
Katılım
23 Nisan 2020
Mesajlar
2.291
Çözümler
4
Ben hiçbir olayı savunmadan ve tarafsız şekilde yazıyorum. Bazı insanlar açıkça aldatılıp kandırıldığını belirtti malum. Sıradan öğretmen,öğrenci, polis, asker, savcı veya hakim aldatılamaz mı ? Bir de bizim hukuk sistemimiz dışında Avrupa İnsan hakları Mahkemesi davaları var. İşi bilenler haklarını söke söke alacaklar zaten. O darbeyi yapanlar adil şekilde hak ettikleri cezayı alsınlar. 200 e yakın insan öldürüldü. Buna rağmen o insanlara bile adil davranmak gerektiğini düşünüyorum. Keza adil davranmazsak uluslararası mahkemelerde bu kozu kullanacaklar. Bu kararları kabul etmeme ihtimali biraz gerçeklikten uzak. Sözleşmeleri reddetme ekonomik güvensizlik demek. Zaten çok iyi değiliz muhtemelen bu olay sonunda yatırımcı alma ihtimalimiz 0. 

hukukçubey

Centipat
Katılım
19 Eylül 2021
Mesajlar
1.005
Çözümler
2
İktidar tarafından adeta sivil ölüme zorlanan ve toplumda "vebalı" olarak görülen Khk'lı ihraçların ve ailelerinin mağduriyeti nasıl giderilir, kim giderebilir?
Khk platformu sözcüsü, eğitimci Münir Korkmaz ve Avukat Levent Mazılıgüney, dün akşam gerçektivi'de Ali Tarakçı'nın konuğu oldu ve bu yakıcı sorunu etraflıca tartıştılar.
Milyonlarca insanın mağduriyetini hafife alanlar yakında büyük şok geçirecek.
Kaçıranlar veya henüz konudan haberi olmayanlara şiddetle izlemelerini tavsiye ederim.

Maalesef hiç kimse.
 
KS
KS
izmirkartali

izmirkartali

Kilopat
Katılım
30 Mayıs 2019
Mesajlar
5.767
Makaleler
1
Çözümler
35
Yer
İzmir
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KHK meselesinin 6 yıldır çözülemediğine vurgu yaparak "Artık yeter" dedi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, “İktidarda bulunanlar, yanlış gömlek giydikleri gibi gömleklerinin ilk düğmesini de baştan yanlış iliklediler; şimdi de işin içinden çıkamıyorlar. Terziyi, mağazadaki tezgâhtarı, hatta pamuğu üreten çiftçiyi suçluyorlar. Adalet, bir iktidarın tüm işlerinde gömleğin ilk düğmesidir; olmazsa olmazıdır! Ne acıdır ki; ekonomi konusunda isminin hakkını veremeyen Adalet ve Kalkınma Partisi, adalette de sınıfta kalmıştır! Sadece KHK meselesi dahi, adaletin nasıl örselendiğini gözler önüne sermeye yeter de artar!” dedi.


Haber: Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KHK'lılar Üzerinden İktidara Yüklendi: "Artık Yeter!" - KHK TV
 
Yukarı