Kho için göz kriterleri nelerdir?

Oğuzhan Can45

Decapat
Kho'ya seneye gireceğim göz kriterleri nelerdir?
Bende sağ göz 0.50 astigmat miyop yok. Sol göz ise 0.50 astigmat ve 0.50 ya da 0.25 miyop herhangi bir sıkıntı olur mu geçer miyim?

Kho'ya seneye gireceğim göz kriterleri nelerdir?
Bende sağ göz 0.50 astigmat miyop yok. Sol göz ise 0.50 astigmat ve 0.50 ya da 0.25 miyop herhangi bir sıkıntı olur mu geçer miyim?

Tek göz için sıkıntı olmaz ama iki gözünde de astigmat varsa eleyebilirler sağlık heyetine sorman lazım lazerle işlem yapabiliyorlar MSÜ için.

Geçersiniz, bir problem olmaz. Her iki göz için 1+1 olarak hesaplanıyor. Yani sağ göz 1, sol göz 1 olarak sınır vardır.

Abi bende hem astigmat hem de miyop var solda 0.50 astigmat 0.50 miyop sağda 0.50 astigmat. Şuana kadar hiçbir sıkıntı olmadı bütün harfleride okudum ama böyle çıktı. Gözlekte kullanmıyorum.

Abi sen.

@Oğuzhan Can45 internette göz egzersizleri bulunmakta, onları yaparsanız etkisi olabilir. Düşük numaralarda daha çok işe yarıyor egzersizler.

Endişe edilecek bir durum yok şu anda ama ileride ne olur bilemem muhtemelen numaralarıniz ilerleyebilir.

Bu hafta başka bir doktora gideceğim. Egzersizlerede başlamayı düşünüyorum. Şu anlık bir sıkıntı yok ama inşallah ileride büyümez sınava 1 yıl var.

Geri
Yukarı