Khontkar Neden Sevilmiyor?

Pop Smoke

Kilopat
Makaleler
3
Yer
092MLBOA
Khontkar deyince bu ülkede hemen hemen herkes ön yargıyla yaklaşıyor ve hemen eleştirmeye başlıyor neden böyle bir algı oluştu?
Misal ben Khontkar'ın neredeyse tüm şarkılarını severek dinliyorum, bir arkadaşım gelip ben A kişisini dinliyorum dediğinde ben neden dinliyorsun, iğrenç, güzel müzik yapmıyor vs demiyorum fakat bu güne kadar sosyal Medya'da falan Khontkar dinliyorum dediysem hep bir linç oluşturulmaya çalışılıyor neden?

Khontkar deyince bu ülkede hemen hemen herkes ön yargıyla yaklaşıyor ve hemen eleştirmeye başlıyor neden böyle bir algı oluştu?
Misal ben Khontkar'ın neredeyse tüm şarkılarını severek dinliyorum, bir arkadaşım gelip ben A kişisini dinliyorum dediğinde ben neden dinliyorsun, iğrenç, güzel müzik yapmıyor vs demiyorum fakat bu güne kadar sosyal Medya'da falan Khontkar dinliyorum dediysem hep bir linç oluşturulmaya çalışılıyor neden?
"Çünkü dişleri altın eğeğeğeğ" !

Eserleri sanatsal bir nitelik taşımıyor bence.
"Buraya geldi g*t korkusu" diye bir replik bana mantıklı gelmiyor.
Dinleyene saygım var ama nedenini de merak etmiyor değilim.

Çünkü ülkemizde tıpkı futboldaki gibi bir rap fanatikliği var. Bu herkeste yok ama. Hani saygısı olanlara laf yok. Mesela Joker sevenler Joker sevmeyen velettir veya Allame dışında adam yok gibi şeyler söylenir. Rap sadece fakirlik içinde yapılır zenginlik anlatamaz gibi düşünülüyor. Ama melodik olarak beat olarak özellikle Amerika’daki olan rapi Türkçeleştirmesiyle benim sevdiğim bir sanatçı.

Geri
Yukarı