Kia Cerato 1000-2000 devir arası gaz yemiyor

TheRaqseon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.
Aracı kaldırdığım zaman 1000-2000 devir arasında motorun sesi azalıyor ve araç tam anlamıyla gaz yemiyor.
Gaza sonuna kadar basınca yiyor ama araç birden kendini atıyor.
Sorun neden kaynaklı olabilir?

Araç Kia cerato 2008 model 1.6 ex.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sebebi olabilir

Arabayı sessizce kaldırmak istiyorsanız dizel araçlarda bu kolaydır ama benzinli atmosferik araçlarda zordur çünkü düşük devirde torkları az olur bu yüzden daha fazla gaz vererek kaldırmanız lazımdır.

Debriyajı bırakırken tam anlamıyla arada bırakıyor olabilirsiniz yani gaz verirken debriyajda yarımda kalıyordur araç gaz yemiyordur. Bunu bazen ben de yapıyorum.

Gaza tam basmak derken köklemek zorunda kalıyorsanız araçla ilgili bir sorun vardır o konuda da bir şey diyemeyeceğim

Çok sebebi olabilir.

Arabayı sessizce kaldırmak istiyorsanız dizel araçlarda bu kolaydır ama benzinli atmosferik araçlarda zordur çünkü düşük devirde torkları az olur bu yüzden daha fazla gaz vererek kaldırmanız lazımdır.

Debriyajı bırakırken tam anlamıyla arada bırakıyor olabilirsiniz yani gaz verirken debriyajda yarımda kalıyordur araç gaz yemiyordur. Bunu bazen ben de yapıyorum.

Gaza tam basmak derken köklemek zorunda kalıyorsanız araçla ilgili bir sorun vardır o konuda da bir şey diyemeyeceğim.

Arkadaşın dediği gibi aracınız dizel mi benzinli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Araç dizel. Daha açıklayıcı anlatmak gerekirse şöyle söyleyeyim: Arabayı kaldırırken devirli kaldırınca sıkıntı yok ama rölanti gibi veya az devirli kaldırınca araç kendini tutuyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı