Kıl dönmesi ameliyat deneyimim

laviens

Picopat
Katılım
20 Temmuz 2022
Mesajlar
604
Çözümler
2
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Selam,
Kuyruk sokumunda delik oluşması sebebiyle genel Cerrahi'den randevu alarak muayene olmaya gittim ve doktor bakar bakmaz direkt olarak ameliyat olmalısın dedi.
Ardından 20 Eylül 2022 için hastane yatışı ve ertesi gün için de ameliyat tarihi verdi, 00:00'dan sonra yeme, içme her şey yasak. Ayın 20'sinde hastaneye giderek yatış işlemlerini yaptık ve ameliyat saatini beklemeye başladık, yatış işlemleri için sabah 8:30'da gitmiştik ve doktordan izin alarak akşam geleceğimi söyleyip eve döndüm ve akşam 20:30 civarı hastaneye gelerek yatış yaptım.
İzin için doktorla konuşmanız gerekiyor yatış işlemlerinden sonra.

Ardından ertesi gün ameliyat saatim geldi ve hasta bakıcı gelerek, bone, maske ve önlük verdi, üstümde hiçbir şey olmaması için uyardı, sadece getirdiklerini giyindim, ardından getirilen sedyeye yatarak ameliyathaneye doğru gitmeye başladık, çok az heyecanlıydım, ameliyathaneye geldikten sonra orada bulunan teknikerler tarafından hazırlıklarım yapıldı, damar yolu açıldı, ardından oturur vaziyette sırtımdan anestezi iğnesi yaparak belimden aşağısı uyuşturuldu, ardından sedyeye yüzüstü yatırıldım ve doktorun gelmesini bekledim, 15-20 dk kadar. Daha sonra anestezi teknikeri iğne ucunu vücuduma batırarak acıyı hissedip hissetmediğimi sordu, ben de hissetmediğimi söyledim, daha sonra doktor gelerek ameliyata başladı.

Hiçbir şey hissetmiyordum, acıyı bırak dokunmalarını dahi hissetmedim, narkoz etkisiyle mi bilmem ama aşırı gülme geliyordu ameliyat esnasında, kendimi tutuyordum. :D Ameliyat bittikten sonra bitkin bir halde ameliyat masasından sedyeye taşındım, ardından ameliyathane çıkışında bir yerde 5 dakika boyunca bekletildim, boru gibi bir şey verdiler ısınmam için, biraz ısıtmıştı, ameliyathane'de aşırı üşümüştüm, çok soğuktu.
Odanın yolunu tuttuk.
Odaya geldiğimde saat 11:30 civarıydı.
Doktor akşam 5'e kadar hiçbir şey yiyip içmeyeceksin vs. dedi ve 5'ten sonra çay, kahve, su içebilirsin dedi.
Yatağa yattım ve istirahat etmeye başladım.

Makat bölgeme dren takılmış, sonradan fark ettim. Oradaki iltihabı, pis kanı temizlemek için.
Daha sonra belden aşağısını hissetmediğim için, idrarımı yapamıyordum, sonda taktıklar ve öyle biraz rahatlamıştım hissetmediğim için, ardından anestezinin etkisi geçmeye başlayınca sondanın biraz yaktığını fark ettim, hemşirelere söyledim ve doktor izni olmadan çıkartamayız dediler ve ısrar edince çıkartmak durumunda kaldılar.
Ardından idrar geldiğini hissediyordum ama yapamıyordum, serum falan takılıyken idrar torbasına yatakta yatarak yapmaya çalıştığımda ise 1-2 damla kadar çıkıyor ve aşırı yanma oluyordu. 1-2 saat kadar tuvalete gir çık yaptım, o yanma hissiyle beraber, idrarımın geleceğini sanıyorum ama gelmiyordu.

Ardından bol bol; su, kahve, meyve suyu vs. içtim ve tuvaletim geldiğinde rahat ve acısız bir şekilde idrarımı yapabildim.
Daha sonra serumlar vs. takılmaya başlandı, ertesi güne kadar yaklaşık 11-12 serum takıldı. Ameliyat'ın ertesi günü doktor istediğini ye iç dedi.
Geldik makatımızda dren varken nasıl büyük abdestimizi yapabileceğimize.
Taburcu olup eve geldiğimde biraz tuvaletim gelmişti ve ara sıra ani baskılarla bastırıyordu, bende doktora sormayı unuttuğum için yapmaya da korkuyordum, yapmadım, ertesi gün pansumana gittiğimde doktor, tuvaletimi yapabileceğimi, rahat yapabilmek için de şurup verdi, verdiği şurup ishal yapıyor daha rahat yapılabilmesi için.
Tuvalet sorununu da o şekilde halletmiş oldum.

Elimde, makatıma takılı dren ile geziyorum hala, bel ağrım oluyor, 2 gün üst üste pansumana falan gittim, arabayla hastaneye gitmesi bile zulüm, o tümsek yollar vesayire, git gel çok sıkıntı oluyor.
Yarın tekrar pansumana gideceğim ve pazartesi günü de doktor dreni çıkartacağını söyledi, bir an önce kurtulmak istiyorum bu drenden.
Sırtüstü yatamıyorum, oturmakta güçlük çekiyorum ve sadece yüz üstü ya da yan yatabiliyorum ve o şekillerde yatınca da belimde ağrı oluyor.
Açık ameliyat yöntemi olarak geçiyor bu sanırım.

Bir de psikolojik olarak sanki sürekli dikişlerim patlamış gibi hissediyorum, korkuyorum biraz da, elimden geldiğince çok dikkatli olmaya çalışıyorum.
Allah kimsenin başına vermesin, cidden çok zor.

Geçmiş olsun.
 
KS
KS
Xeytan

Xeytan

Decapat
Katılım
10 Ağustos 2021
Mesajlar
1.000
Çözümler
23
Yer
Dünya

Teşekkür ederim. 🙏🏻

Güncelleme: Sabah pansumana gittiğimde doktor artık pansumana gerek olmadığını, banyo yapabileceğimi söyledi, banyo yaparken o kısma dokunmamam gerektiğini, suyun akıp gitmesinin yeterli olduğunu söyledi, sadece anüsün üst kısmına pansuman yaptı, kuyruk sokumunda artık pansumana gerek yok dedi, haftaya cuma dikişlerimi alacağını söyledi.
 
Son düzenleme:
KS
KS
Xeytan

Xeytan

Decapat
Katılım
10 Ağustos 2021
Mesajlar
1.000
Çözümler
23
Yer
Dünya
Dikişkeriniz alınana kadar kilo almamaya dikkat ediniz. Kilo alırsanız dikişler canınızı acitacaktir.

Dikkat edeceğim hocam, zaten haftaya alacağını söyledi, teşekkürler. 🙏🏻

Gereksiz detay ama doktorlar sizinle gerçekten ilgilenmiş gibi geldi, moralim düzeldi nedense gece gece bir anda, büyük geçmiş olsun hocam.
Gerçekten çok iyi bir doktor ve ilgili, sadece bana karşı ilgili değil, herkese karşı o şekilde, birçok hasta geliyor, umarım o ilgisi herkese karşı devam eder.

Çok geçmiş olsun hocam.

Çok teşekkür ederim. 🙏🏻

Güncelleme:
Dikişlerimi aldırmak için hastaneye gittim, dikişler alınırken öyle çok fazla acı hissetmedim, hatta hiç hissetmedim diyebilirim, 1 saniyelik bir acı hissettim, öyle abartılacak kadar değil. Dikişler alındıktan sonra 5 dakika falan yanma oldu, daha sonra geçti, dikişler varken oturamıyordum, dikişler alındıktan sonra daha rahat oturabilmeye başladım sıkıntısız çok şükür.
Banyo yaparken o bölgeni çok bastırmadan temizleyebilirsin dedi, çok fazla akıntı olursa bilgim olsun tekrar gel ama azar azar akıntı olursa sıkıntı yok dedi.

Ekleme: Devlet hastanesinde ameliyat oldum, onu belirtmeyi unutmuşum sanırım.

Son güncelleme: Doktor'un dediği gibi herhangi bir akıntı vs. olmadı.
Dikişlerin alınmasından bu yana rahat ve normal bir şekilde eskisi gibi yaşantıma devam edebiliyorum, bunu da atlattık şükür. :D
 
Son düzenleme:
Yukarı