Kıl dönmesi ameliyatı deneyimim

Selamlar herkese. Bu konuyu benim gibi kıl dönmesi hastası olup ameliyat olacak kişileri bilgilendirmek içindir.

Öncelikle çarşafıma kan geçmesi ile birlikte ailem telaşlandı. Direkt randevu alip hastaneye gittik. Doktor bele kadar kıl dönmesi var dedi ve ameliyat olacaksın dedi. İlk başta korktum hiç ameliyat olmadığım için doğal olarak istemedim. Bende akıntı vardi ve gittikçe şiddetlendi olmaya karar verdim. Benim hatam aileme bildirmemekti. Eğer bunu okuyorsanız ve belirti varsa ailenizi alip hastaneye gidin. Bu işin şakası yok.

Tahlilleri verdikten sonra anestezi bakıp onay veriyor. Ardindan doktora yonlendirip ameliyat günü alıyorsanız. Ameliyat gününden 1 gün önce yatış günü olur.

Ameliyat nasıl oluyor?
- Ameliyat günü geldiğinde sizi hazırlıyorlar. Ameliyat kıyafeti ve bone veriyorlar. İçinizde hiçbir şey olmayacak.
Utanmayın sakın zaten daha o doktoru nerede göreceksiniz?
- Sırtınızdan iğne yapıp uyuşturuyorlar. Bacaklarinizi hissetmiyorsunuz. Zaten size diyecekler bacağınızı yukarı kaldırın diye kaldiramayacaksınız.
- Ameliyatta hiç acı hissetmeyeceksiniz.
Sadece doktorun yaptığı baskıyı hissedeceksiniz. O da sadece sızlıyor.
Ben nasıl geçtiğini anlamadım. Hemşireye sordum başladı mı diye, bana birazdan bitecek dedi.

Ardından sizi odaya alıyorlar. Serum verıyorlar. 6 saat hareket edemeyeceksiniz.
4 saat sonra idrarinizi ördek denilen bir alete yapmanizi isteyecekler. Ardından çay, meyve suyu ve petibor bisküvi yiyebilirsiniz.

Not: Saat 12'den sonra hiçbir şey yiyip içmeyeceksiniz. Bunlar benim yaşadığım deneyimlerim. Demem o ki bu belirtiler varsa durmayın. Hemen gidin muayene olun kurtulun. Ben bugün ameliyat oldum şu an durumum iyi.

Sorularınız için aşağıya yazabilirsiniz.
Geçmiş olsun hocam.

Halk arasında bu hastalıkla komik bir olaymış gibi dalga geçiliyor, sinir bozucu bir durum. Geçmiş olsun hocam.
Aslında ciddi bir durum ama isminden dolayı halk arasında böyle bir goygoy var. Yani Pilonidal Sinus dersen önemli ama kıl dönmesi dersen komik geliyor. Enteresan.

Aslında ciddi bir durum ama isminden dolayı halk arasında böyle bir goygoy var. Yani Pilonidal Sinus dersen önemli ama kıl dönmesi dersen komik geliyor. Enteresan.
Aynen öyle. Mesala ameliyat neyden oldun diyorlar. Kıl dönmesi diyince gülecekler diye düşünüyorum.

Manuel ne arkadaşım araba vitesi mi bu? Lokal anestezi olmasın?
Knk manuel anestezi şu cok afedersin adamın cinsel uzvunu alıyorlar testislerine basıp ileri geri sağ falan yapıyorlar adam tam 5e geldiğinde ameliyata alıyorlar ameliyattan sonra boşa alıp kontağı kapatıp gidiyorlar

Konuyu biraz hortlatıyorum ama bu ameliyatı olalı 1 sene olacak hala arada sızlama oluyor bu sizde de oluyor mu?

Konuyu biraz hortlatıyorum ama bu ameliyatı olalı 1 sene olacak hala arada sızlama oluyor bu sizde de oluyor mu?
Benim ameliyat olalı 10 seneye yakın oldu, sızlama değil de çok oturduğum zaman sanki biraz ağrıyor. Mekik falan da çekemem, o kısıma çok yüklenemiyorum. Kuyruk sokumu anladığım kadarıyla biraz hassas oluyor. Çok rahatsız ederse doktoruna sor.

Hocam bu çarşamba ameliyatımı oldum. Şu an dren bağlı pazartesi çıkaracaklarını söylediler. Anlamadığım şey açık mı kapalı mı ameliyat olduğum. Merdivenleri rahatça çıkabiliyor, rahatça oturabiliyorum. Sırtüstü yatarken ağrım sızım olmuyor bile. Annem pansuman yaparken dikiş görüyorum dedi ama bazı kişiler açık ameliyat olmasına rağmen dikiş yemiş. Nasıl anlayacağım?

Evet ama nadir.
Hocam bu çarşamba ameliyatımı oldum. Şu an dren bağlı pazartesi çıkaracaklarını söylediler. Anlamadığım şey açık mı kapalı mı ameliyat olduğum. Merdivenleri rahatça çıkabiliyor, rahatça oturabiliyorum. Sırtüstü yatarken ağrım sızım olmuyor bile. Annem pansuman yaparken dikiş görüyorum dedi ama bazı kişiler açık ameliyat olmasına rağmen dikiş yemiş. Nasıl anlayacağım?
Doktorunuza danışmanız daha iyi olur hocam kesin yorum yapamayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı