Kıl dönmesi ameliyatı deneyimim

Ameliyat olan veya olacak olan herkese geçmiş olsun zor bir hastalık hem ameliyat öncesi hem sonrası benimki çok da ilerlememiş durumda yani en azından anladığım kadarıyla ağrı ve sızı yok sadece akıntı oluyor arada ve kan da yok.
Ben ameliyatsız yöntem olmayı düşünüyorum. Bildikleri lazer ve kristalize fenol , ikisinde de kıl kesesi temizleniyor ondan sonra birinde lazer bir kablo ile kese yakılarak kablo çıkış sağlıyor; diğerinde ise kese içine kristal halinde olan fenol dolduruluyor ve vücut ısında fenol eriyerek keseyi yakıyor. Nüksetme oranlarını bilmiyorum fakat fenol daha başarılı gibi fenol olmayı düşünüyorum.
İstanbul içinde ameliyatsız yöntemle tedavi olmuş olan var mı? Doktor, devlet hastanesi veya özel hastane önerisi olan var mı?

Ameliyat olan veya olacak olan herkese geçmiş olsun zor bir hastalık hem ameliyat öncesi hem sonrası benimki çok da ilerlememiş durumda yani en azından anladığım kadarıyla ağrı ve sızı yok sadece akıntı oluyor arada ve kan da yok.
Ben ameliyatsız yöntem olmayı düşünüyorum. Bildikleri lazer ve kristalize fenol, ikisinde de kıl kesesi temizleniyor ondan sonra birinde lazer bir kablo ile kese yakılarak kablo çıkış sağlıyor; diğerinde ise kese içine kristal halinde olan fenol dolduruluyor ve vücut ısında fenol eriyerek keseyi yakıyor. Nüksetme oranlarını bilmiyorum fakat fenol daha başarılı gibi fenol olmayı düşünüyorum.
İstanbul içinde ameliyatsız yöntemle tedavi olmuş olan var mı? Doktor, devlet hastanesi veya özel hastane önerisi olan var mı?

Lazer için acıbadem hastanesiyle görüşmüştüm fakat sonra nüks oranı yüksek olduğu için cerrahi yöntemle oldum sorunsuz geçti yapan doktorda zaten tanıdığımızdı.

Lazer için acıbadem hastanesiyle görüşmüştüm fakat sonra nüks oranı yüksek olduğu için cerrahi yöntemle oldum sorunsuz geçti yapan doktorda zaten tanıdığımızdı.

Konuyu hortlatıyorum ama bende ayın 21'inde ameliyat olacağım, açık ameliyat olacağını söylemişti doktor, anestezi açık ameliyatta lokal mi oluyor yoksa genel mi oluyor, yoksa ameliyattan önce mi karar veriliyor, onu anlayamadım.

Konuyu hortlatıyorum ama bende ayın 21'inde ameliyat olacağım, açık ameliyat olacağını söylemişti doktor, anestezi açık ameliyatta lokal mi oluyor yoksa genel mi oluyor, yoksa ameliyattan önce mi karar veriliyor, onu anlayamadım.
Doktor karar verir hocam ona. Benim doktor tanıdık diye seçim şansı sunmuştu yine de sizin istediğiniz olur söylerseniz ama tam anestezi daha kolay.

En azından benim için öyleydi.

doktor, anestezi açık ameliyatta lokal mi oluyor yoksa genel mi oluyor, yoksa ameliyattan önce mi karar veriliyor, onu anlayamadım.
Lokal tercih ediliyor. Bütün işini riske almayan doktorlar lokal tercih ediyor çünkü genelde risk var yüzüstü uzandığın için. Seni ameliyathaneye indirmeden önce sakinleştirici veriyorlar. Ameliyathane sırasında da kuyruk sokumu üstünden anestezi alıyorsun.

Geçmiş olsun.

Seninle bugün ya da yarın anestezi doktorunun konuşması lazım. Konuşması lazım yani. Ölçülerini, yaşını, sigara, alkol kullanımı hakkında bilgi alıyor ve belirli saatten önce yemeyi ve içmeyi bırakmanı söylemesi lazım.

Açık ameliyattan kastı derini açacaklar içeriyi o iğrenç şeyi temizleyip geri derini dikecekler ama kemik yapın uymazsa derini açmak yerine derinin bir bölümünü o sinüs traktının olduğu bölgeyi söküp, dolmasını da bekleyebilir.

Lokal tercih ediliyor. Bütün işini riske almayan doktorlar lokal tercih ediyor çünkü genelde risk var yüzüstü uzandığın için. Seni ameliyathaneye indirmeden önce sakinleştirici veriyorlar. Ameliyathane sırasında da kuyruk sokumu üstünden anestezi alıyorsun.

Geçmiş olsun.

Seninle bugün ya da yarın anestezi doktorunun konuşması lazım. Konuşması lazım yani. Ölçülerini, yaşını, sigara, alkol kullanımı hakkında bilgi alıyor ve belirli saatten önce yemeyi ve içmeyi bırakmanı söylemesi lazım.

Açık ameliyattan kastı derini açacaklar içeriyi o iğrenç şeyi temizleyip geri derini dikecekler ama kemik yapın uymazsa derini açmak yerine derinin bir bölümünü o sinüs traktının olduğu bölgeyi söküp, dolmasını da bekleyebilir.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.
Anestezi doktoruyla konuştum, anestezi doktorunun dediği; 2 gün önce sigarayı bırak dedi, bir de karaciğer değerlerim 2 katına çıkmış, onu da göster dahiliyeye müsait bir zamanda dedi, onun haricinde ekstra bir şey olmadı, tahlillerime falan baktı.
Ameliyatı yapacak olan doktorun verdiği kağıtta 20.09.2022-00:00'dan sonra yeme içme sigara bırakılmalı yazıyordu, bende anestezi doktorunun dediğini yaptım, bugün sabahtan beri sigara içmiyorum ameliyattan sonra içeceğim,
Yeme içmeyi yarın (20.09.2022) bırakacağım, saat 23:59'da. Ertesi gün ameliyat zaten. Yarın sabah 08:30'da hastaneye yatacağım.

Ben de 2 hafta önce Bezmialem hastanesinde oldum. Peru balzami verdi doktor. Yaram açık hala. Sizce işe yarıyor mu bu balzam?

Yeni konular

Geri
Yukarı