Kıl dönmesi ameliyatı nasıldır?

Sorularını attığım konudan sorabilirsin. Konuyu açan arkadaş, güzel bir şekilde açıklamış.

Teşekkür ederim. Gerginim biraz doğal olarak çok uzun bir süre sonra tekrar bıçak altına yatacağım :(.
Yakın akrabalarımdan amcamın oğlu ve teyzemin kızı bu ameliyata girdi. İkiside 1 hafta tekerlikli sandalyede kaldı. Sonra hayatlarına devam ettiler. İkiside benden 10 yaş büyük ve bu olaylar 15 yıl önce olmuştu. Muhtemelen tıp o konuda ilerlemiştir. Sıkıntı etme internetten okuduklarıma göre yan etki veya dezavantaj gibi bir sorun yok. Sağlıklı günler diliyorum

Yakın akrabalarımdan amcamın oğlu ve teyzemin kızı bu ameliyata girdi. İkisi de 1 hafta tekerlikli sandalyede kaldı. Sonra hayatlarına devam ettiler. İkisi de benden 10 yaş büyük ve bu olaylar 15 yıl önce olmuştu. Muhtemelen tıp o konuda ilerlemiştir. Sıkıntı etme internetten okuduklarıma göre yan etki veya dezavantaj gibi bir sorun yok. Sağlıklı günler diliyorum

Doktorumlada konuştum tekerlekli sandalye ihtiyacı olacağını söylemedi sadece 1 gün hastanede kalacağımı ve 2 hafta boyunca oturma ve yürümeme dikkat etmem yani uzanmam gerektiğimi söyledi. Tuvalet konusunda sorun yokmuş, dikişlerde zaten 2 hafta kalacakmış. Peki bu ameliyat korkumu nasıl azaltabilirim şahsen hala girmek istemiyorum ama zorundayım yoksa daha kötü olacak.

Doktorumlada konuştum tekerlekli sandalye ihtiyacı olacağını söylemedi sadece 1 gün hastanede kalacağımı ve 2 hafta boyunca oturma ve yürümeme dikkat etmem yani uzanmam gerektiğimi söyledi. Tuvalet konusunda sorun yokmuş, dikişlerde zaten 2 hafta kalacakmış. Peki bu ameliyat korkumu nasıl azaltabilirim şahsen hala girmek istemiyorum ama zorundayım yoksa daha kötü olacak.
Ameliyat korkusunu yenmen için en sevdiğin şeyleri yap ve kafandaki olumsuz düşüncüleri at . Sorun olacağını düşünme bile

Yeni konular

Geri
Yukarı