Kıl dönmesi ameliyatında istersem uyuturlar mı?

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Selamlar, sanırım kıl dönmesi var ben de. Birkaç gün sonra doktora gideceğim, yüksek ihtimalle ameliyat olacağım. İnternetten baktığımda uyutmadan, lokal anestezi ile yapıyorlarmış ameliyatı. İğne korkum var bu yüzden beni uyutmalarını isteyeceğim. İstersem uyuturlar mı?

Bilmiyorum. Eğer korktuğunuzu söylerseniz size "koca adam olmuşsun yav hehe" demezler herhalde. Geçmiş olsun. :/

Hocam araştırdım da, lokal anestezi sinirleri duyarsız hâle getiriyormuş. Eğer iğneden değil de o acıdan korkuyorsanız bence sorun yok. Tabii yine de sorun siz.

Selamlar, sanırım kıl dönmesi var ben de. Birkaç gün sonra doktora gideceğim, yüksek ihtimalle ameliyat olacağım. İnternetten baktığımda uyutmadan, lokal anestezi ile yapıyorlarmış ameliyatı. İğne korkum var bu yüzden beni uyutmalarını isteyeceğim. İstersem uyuturlar mı?
Öncelikle geçmiş olsun. Ben de başka bir ameliyatta uyutma istemiştim ancak yapmamışlardı. Acımadı ama benim de biraz korkum var. Doktorun insafına bağlı galiba.

Olur.

Öncelikle geçmiş olsun, isterseniz uyutabilirler galiba. Fakat ameliyat sırasında bilincin açık olması gerekiyor gibi nedenler varsa sanmıyorum. Lokal anestezi normal bir şey, illa ki size de yapılmıştır dişci de falan.
Hiç lokal anestezi olmadım.
Öncelikle geçmiş olsun. Ben de başka bir ameliyatta uyutma istemiştim ancak yapmamışlardı. Acımadı ama benim de biraz korkum var. Doktorun insafına bağlı galiba.
YouTube'dan izlediğimde iğneyi tam kıl dönmesinin olduğu yere yapıyorlar. Hiç acıtmıyor değil mi?

Hmm, bir kere falan olmuştum. Sadece iğneyi batırıyorlar asla derine gitmiyor ve 1 saniye sonra lokal anestezi başlamış oluyor. Bu sırada doktorlar işini yaparken onlarla konuşabilirsiniz.
Dişe bile yapılıyor kök sökümü falan yapılırken.

YouTube'dan izlediğimde iğneyi tam kıl dönmesinin olduğu yere yapıyorlar. Hiç acıtmıyor değil mi?
Hocam iğne batırmasını değilde içine girdiği sıvıyı hissedeceksiniz korkacak bir şey yok.
Serinleme hissi gelir.

Bilemiyorum. Ben o ameliyatı olmadım. Eğer bir süre kendinizi sıkarsanız sinek ısırığı gibi gelir. Korkunca içinde acı daha da büyüyor.
Hocam iğne batırmasını değilde içine girdiği sıvıyı hissedeceksiniz korkacak bir şey yok.
Serinleme hissi gelir.
Hah duygularım o an tam böyleydi. Acıyı ben de hissedemedim. Biraz kendimi sıktım. Ve sakin ol diye kendi kendime konuşup durdum.

Geri
Yukarı