Kılıç Yay Kullanılan Hikaye Odaklı Oyun Önerisi

batuhan3707

Hectopat
Silahların olmadığı, kılıç, yay kullanılan ve dövüş efektleri iyi olan bir oyun arıyorum (Red Dead Redemption gibi eski bir zamandaysa ve efektleri iyiyse silahlı da olabilir). Daha önce Assassin's Creed'in bir serisini oynamıştım. Dövüş efektleri çok iyiydi ama oyun sürükleyici değildi. Birkaç gün önce de Witcher 3'ü bitirdim. Witcher'da bana göre çok sürükleyiciydi fakat dövüş efektleri kötüydü (bazı sahnelerdeki karakterin kendi yaptığı bitirici vuruşlar hariç). Bana hikayesi güzel olan ve dövüş efektleri güzel olan bir oyun önerebilir misiniz? Mount and Blade tarzı krallık fethedip kendini geliştirdiğin bir oyun varsa o da olur (Age of tarzı olmasın mümkünse. Benim de FPS gibi oynayabileceğim bir karakter olsun).

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradığın kriterlere uygun, hem de ucuz. Ryse:Son of Rome şuan indirimli hâli 6.25. Eski Roma'da geçiyor ve grafikleri gayet başarılı. Çok az bir kısmını izledim (1.5 saat kadarı) kendim oynayacağım için hikâye bir tık geride kalıyordu. Oyunun kalanında böyle mi bilmiyorum ama seveceğini düşünüyorum.

Mount and Blade tarzı bir oyun mu bu?
Hayır, hikaye odaklı ilerlemeli. Yüzüklerin Efendisi tarzında. 4.5 Liralık günümüze göre kısa bir oyun ama vakti zamanında çok keyif almıştım. Sana önerdikten sonra kendim de satın aldım.

Skyrim atmosferi hikayesi oynanışı muhteşem bir oyundur mod yüklemeden bile yüzlerce saat sıkılımadan oynanabilir ancak tabi biraz buglu (yani cidden buglu ama haritasının çok büyük olduğunu düşünecek olursak buglar mazur görülebilir) ve ayrıca ok ve büyü kullanırken fazla hissetirmesede kılıç kullanırken adamamı vuruyorum yoksa duvaramı dedirten insanı çileden çıkartan bir dövüş hissiyatı var ama hikayesi sayesinde fark etmezsin bile

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı