Kılıçdaroğlu; Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1653808735025.png

Benim sadece konuya yaptığım iki yorum bu, ondan sonraki olanlar seninle olan tartışmam. Şimdi iki yoruma göre ben de mi trol oldum? :D Gerçekten konuştukça batıyorsun, vatan haini birini savunurken sorun yok da biz tepkimizi gösterince trol oluyoruz. Gerçekten harika mantık, hayran kaldım :D

Bir vatan hainini savunup diğerini öteleştirme yapmıyoruz biz. Aramızdaki fark bu beyefendi, söyleyeyim dedim. Bizim tepkimiz tüm vatan hainlerine karşıdır. Yarım saattir "A" kişisi vatan haini ama dışarıda, Demirtaş da vatan haini, o da hapiste demeye getiriyorsun. Manipülasyonların sökmez burada!

Atatürk'ün ilkelerini ve davranışlarını benimseyen biriysen burada gelip vatan hainlerini savunma ya da Atatürkçüyüm diye gezinme ortalarda. Bir çizgin olsun, tarafın belli olsun kısacası.
Ben bir şeyciyim demedim.
Konu da ben değilim.
Atatürkçülük diye bir şey yok.
Ne CHP'li ne de Atatürkçüyüm.

Siyaset pis iştir. Benim işim değil elbette. Ama bilgisiz, mantıksız da konuşmam siyaset hakkında.
CHP kendinin de dahil olduğu pisliğe karşı günah çıkarma vaadi verdi. Hani cesaret edebilir mi bilmiyorum ama faşizmin üzerine azıcık korku salabildiyse ne mutlu.

CHP ne derse boştur. İnandırıcılık şu saatten sonra boş, fıs anca. Sığınmacılar konusunda tutumu çok daha fazla vatanseverin gözünü açmıştır. Gelecekte CHP, AKP ve MHP gibi partilerin Türkiye'ye verdiği zararı konuşacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDP'nin birinci parti çıkıtğı Van'da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir açıklama yapmış.

Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili ifadelerinin tamamı şöyle:

"Vanlı kardeşlerim bu bölgede huzur içinde yaşamak istiyorsanız bize katılın. Van'ın büyümesini, bölgenin yıldızı olmasını istiyorsanız bize katılın. Kayyum uygulamasına son verilmesini, seçimle gelenin seçimle gitmesini istiyorsanız, oyunuzun değeri olsun istiyorsanız bize katılacaksınız. Düşüncesini ifade etti diye hapse atılan kişileri ya da düşüncesinden ötürü kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız, Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Benim şahsi yorumum Kemal Kılıçdaroğlu mahkeme falan mı? Kimin serbest bırakılıp kimin tutuklanacağına karar mı veriyor? Bu söylemi daha önce de yapmıştı bence çok yanlış bir açıklama. Bizim iktidarımız döneminde tarafsız bağımsız mahkemeler yargılayacak ve suçlu suçsuz ortaya çıkacak dese hiçbir itirazım yok. Ama biz iktidar olursak serbest bırakacağız ne demek oluyor! Yargıya mı müdahale edecek suçlu bulunsa mesela? Sırf HDP'den oy gelsin diye bu tarz açıklamalara gerek var mı? Bakın bu söylemi duyduktan sonra millyetçi muhafazakar veya HDP karşıtı seçmen dolar 20 TL'de olsa mazot 25 TL'de olsa CHP'ye oy verir mi?

Kurtlere ozerklik verecegini de soyluyor, Amerika'nin 40 yıldır ugrasip Kurdistan kurulusunun ilk adimi olarak gordugu seyi aleni bir sekilde verecegini soyluyor iste. Türkiye'de muhalefet de iktidar da Amerika'nin izni olmadan evinde tuvalete bile gidemezler. Her firsatta demokrasinin dunyanin en buyuk yalani oldugunu soylerim. Karsiniza bir kukla koleksiyonu koyarlar ve siz de aralarinda hangi kuklayi isterseniz onu secersiniz. Demokrasi budur iste.

Kurtlere ozerklik verecegini de soyluyor, Amerika'nin 40 yıldır ugrasip Kurdistan kurulusunun ilk adimi olarak gordugu seyi aleni bir sekilde verecegini soyluyor iste. Türkiye'de muhalefet de iktidar da Amerika'nin izni olmadan evinde tuvalete bile gidemezler. Her firsatta demokrasinin dunyanin en buyuk yalani oldugunu soylerim. Karsiniza bir kukla koleksiyonu koyarlar ve siz de aralarinda hangi kuklayi isterseniz onu secersiniz. Demokrasi budur iste.
Bravo tebrikler. Demokrasi dünyanın en büyük yalana eşdeğer kelimesidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı