Kılıçdaroğlu; Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben İYİ partinin tavrını merak ediyorum.

Yarın Meral Akşener çıkıp ne serbest bırakması efendim biz mahkeme değiliz. Biz onları tarafsız bağımsız Türk mahkemelerine havale ederiz çıkacak karar neyse ona saygı duyarız flan derse kahraman olur.

Ama sessiz kalır cevap vermez ise bu söylemi onaylamış olur ortak çıkmış olur ve İYİ parti hanesine de eksi yazar.

Koskoca memlekette tercih edebileceğimiz ne parti ne de aday var, iki ucu b*klu değnek oldu çıktı iyice. Acilen yeni isimlere ihtiyacımız var yoksa seçimmiş felan hikaye, her türlü geleceğimiz karanlık gözüküyor.
Aslında isimler var yine birkaç tane ama inanılmaz bir kutuplaşma var. Ya akp ya CHP diyor halk bende bu işten birşey anlamıyorum.

Ben şahsen artık ne olursa olsun diyorum oyumu zafere verip çeker giderim artık başım ağrıdı bu siyasetten.

Yarın Meral Akşener çıkıp ne serbest bırakması efendim biz mahkeme değiliz. Biz onları tarafsız bağımsız Türk mahkemelerine havale ederiz çıkacak karar neyse ona saygı duyarız flan derse kahraman olur.

Ama sessiz kalır cevap vermez ise bu söylemi onaylamış olur ortak çıkmış olur ve İYİ parti hanesine de eksi yazar.
İyi parti bu zamanlarda tekil konuşuyor partimiz iktidar olacak diye millet ittifakını ağzına çok almamaya başladı.
Belki seçime tek gider. Bir tahmin sadece linçlemeyiniz.

Meral Akşener hayatta demez bunu. Güya birkaç parti birleştiler, bir tanesi çıkıp da "ben Kılıçdaroğlu'na katılmıyorum" diyemez. Onların ortaklığı da AKP/MHP gibi, asıl liderin kim olduğu bal gibi ortada.

Bu adam aklını yitirmiş.

Bana oy vermeyin amacıyla yapılan konuşma.
Kesinlikle. Hepsinin nasıl bir amaca çalıştığını hepimiz biliyoruz. İktidarın oyu azalınca muhalefet, oylarını düşürmek ve alternatif muhalifle paylaşmak istiyor. İktidar karşısında ezici bir güç olmaktan çekiniyor. Bu ülkede sandıkla, seçimle falan kurtulamayacağımızı anladım. Kaçabilen kurtarsın kendini.

İyi parti bu zamanlarda tekil konuşuyor partimiz iktidar olacak diye millet ittifakını ağzına çok almamaya başladı.
Belki seçime tek gider. Bir tahmin sadece linçlemeyiniz.

Açık konuşmak gerekirse İYİ paritinin oylarını CHP frenliyor bana göre. Sırf ittifak halindeler diye yanlışlarını savunmak zorunda kalıyorlar CHP'nin. O yüzden yüzde 12 bandına sıkıştı kaldılar. HDP'ye tam istenilen cevapları veremiyorlar tam istenilen mesafeyi koyamıyorlar.

Emin ol CHP'den ayrılsalar ve daha milliyetçi muhafazakar söylemlerde bulunsalar 2. parti konumuna gelirler. CHP'nin önüne geçerler. Ama tam tersi davranıyorlar.

Meral Akşener hayatta demez bunu. Güya birkaç parti birleştiler, bir tanesi çıkıp da "ben Kılıçdaroğlu'na katılmıyorum" diyemez. Onların ortaklığı da AKP/MHP gibi, asıl liderin kim olduğu bal gibi ortada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı