Kılıçdaroğlu; Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Saçma sapan açıklamalar yapıyor, sonra "vah babam niye kazanamadık yine?" oluyor.

Bu yaşlı politikacılar artık elini kolu çeksin koltuktan-başkanlıktan, yaşını başını almış insanlar torun mu sever artık bahçe mi eker ama başka bir şey yapsın artık.

Saçma sapan açıklamalar yapıyor, sonra "vah babam niye kazanamadık yine?" oluyor.

Bu yaşlı politikacılar artık elini kolu çeksin koltuktan-başkanlıktan, yaşını başını almış insanlar torun mu sever artık bahçe mi eker ama başka bir şey yapsın artık.
Yaşlılıkla alakasının olduğunu sanmıyorum. Adam akp ajanı iktidara gelmemek için her şeyi yapıyor.
Eğer iyi parti seçime tek girerse (1 ihtimal) ve kazanırsa akp ve CHP'yi saf dışı bırakır yepyeni bir siyaset başlar Türkiye'de.

Şu "cumhurbaşkanı 40 yaşını doldurmuş olmalıdır" kuralı da değiştirilse keşke. Gereksiz yere yeni jenerasyon ile yönetim arasına açıklık getiriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sayın Bakanım güzel bir dizidir, o kadar güzeldir ki yayından kaldırılmasının yanında bazı bölümlerine ulaşım tamamen engellenmiştir. İzlemenizi tavsiye ederim.

Yaşlılıkla alakasının olduğunu sanmıyorum. Adam akp ajanı iktidara gelmemek için her şeyi yapıyor.
Eğer iyi parti seçime tek girerse (1 ihtimal) ve kazanırsa akp ve CHP'yi saf dışı bırakır yepyeni bir siyaset başlar Türkiye'de.
Yok bu insanlar hâlâ ideoloj siyaseti-muhalefeti yapıyorlar, bunların yapacağı işlerden halka ekmek çıkmaz. Bunların artık emekli olması ve koltukları devretmesi gerekiyor.

Bu 6 parti seçimi de kazanamıyacak KK yüzünden, bu gidişatla 20-30 sene dâhâ sürüneceğinize kaçın kurtarın kendinizi buradan.

O siyasetten uzaklaşıyor İYİ parti ama.

Mesela bu ülke de çıkıp 2. Abdulhamit hakkında kötü açıklamalar yaparsan muhafazalar milliyetçi seçmen oy verir mi?
Veya şehit bacısına küfür eden insanı partiden atmazsan millet iyi bakar mı sana?
Yada gidip Yavuz Ağıralioğlu gibi adamı görevden alırsan sırf HDP'yi eleştiriyor diye bu seçmen güvenir mi İYİ partiye.

Mesela İYİ partinin en son ne zaman HDP akkında bir açıklamasını duydunuz. Ben hiç hatırlamıyom açıkçası. Bu kadar olumsuzluk oluyor bu kadar HDP pot kırıyor. Milliyetçi bir parti çıkıp hiç mi açıklama yapmaz.

Not: Şunu da paylaşmak isterim. Açıkçası ben de çoğu zaman Kemal Kılıçdaroğlu acaba AKP'ye mi çalışıyor diye düşünmüyor değilim. Bu kadar siyasetten halktan uzak birisi olamaz gibi geliyor yani. Söylemleri olsun çıkışları olsun Canan Kaftancııoğlu ısrarı olsun. AKP'ye sorsan dile benden üç dilek diye üçünde de Kemal Kılıçdaroğlu muhalefette kalmaya devam etsin der heralde.

Şu "cumhurbaşkanı 40 yaşını doldurmuş olmalıdır" kuralı da değiştirilse keşke. Gereksiz yere yeni jenerasyon ile yönetim arasına açıklık getiriyor.
Anamız-babamız yaşındaki adamla bile kavga ediyoruz gün içinde, eğitimli-kültürlü "benim vasfım şu" diyebilen birisi gerekiyor ama nerede....?

@ÖzkanK adamlar ölmüş-gitmiş-tarih olmuşlar hâlâ bunları konuşuyorlar, aklım almıyor artık böyle iş-böyle muhefet mi olur?
"Bana oy verme" diyorlar resmen, gülcem gülemiyorum, olan politikacılara ümit besleyene oluyor.

Son düzenleme:
2023'te iktidar değişmez ise muhalefete duyulan güven ve muhalefetin saygınlığı sıfıra iner. Yani ben hiç aydınlık bir gelecek görmüyorum. Bu iktidar devam ederse. Sahiden bazen düşünüyorum hiç dürüst siyasetçi kalmadı mı bu zamanda.

Mesela bu ülke de çıkıp 2. Abdulhamit hakkında kötü açıklamalar yaparsan muhafazalar milliyetçi seçmen oy verir mi?
Bu ülkede verir. Nasıl ki megri megri diye teröristleri haburdan içeri sokan AKP'ye milliyetçilerden oy geliyorsa vay din kitap diyip de Avrupa'nın en büyük kamu israfına sahip, yolsuzluk endeksinde rezalet durumda olan ülkede muhafazakarlar AKP'ye oy veriyorsa aynı şekilde muhafazakar ve milliyetçi kesim ''Muhalefete'' oy verir. Sevgili Technopat kadrolu Aktrolü özkan bey altını çiziyorum ''CHP'ye değil MUHALEFETE'' oy verir. Bunu 2019 seçimlerinde anlamış olman gerekiyordu. İstanbul ankara adana mersin... her yer gitti yahu kırşehir'i kaybetti AKP :D Sen inanamsan da zihnini aklını ruhunu bir siyasi partiye satmış olsan da ekonomi, her şeyden önce gelir. 2023 seçimlerine kadar hükümet bir yol bulup doları makul seviyeye düşürmedikçe enflasyonla mücadele etmedikçe seçimi KAZANAMAZ.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı