Kılıçdaroğlu: Yap-İşlet-Devret Tüm Otoyol, Tünel ve Köprüleri Kamulaştıracağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hadi şimdi ben size sorayım hocam sizce o para nereye gitti?

Öyle net bir rezev yok zaten 128 Milyar Dolar diye. Olan rezervin bir miktarı Doları frenlemek için bozduruldu o dönemde. para yok olmuyor , çalınmıyor veya kaybolmuyor yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: O kadar büyük bir para çalınsa muhalefet üç gün sonra hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam eder mi sence ? Öyle böyle para değil o para bir stadyum dolusu para eder. Bir yere aktarayım desen uçaklar yetmez trenler yetişmez taşımaya o derece çok bir para. Hesaptan aktarayım desen piyasalar kabul etmez aktardığın ülke karışır. Bill Gates'in serveti kadar bir para şaka değil o yani.

Öyle net bir rezev yok zaten 128 Milyar Dolar diye. Olan rezervin bir miktarı Doları frenlemek için bozduruldu o dönemde. para yok olmuyor , çalınmıyor veya kaybolmuyor yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: O kadar büyük bir para çalınsa muhalefet üç gün sonra hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam eder mi sence ? Öyle böyle para değil o para bir stadyum dolusu para eder. Bir yere aktarayım desen uçaklar yetmez trenler yetişmez taşımaya o derece çok bir para. Hesaptan aktarayım desen piyasalar kabul etmez aktardığın ülke karışır. Bill Gates'in serveti kadar bir para şaka değil o yani.
Doları frenlemek bozduruldu diyorsunuz hala daha dolar yükseliyor hocam.

Doları frenlemek bozduruldu diyorsunuz hala daha dolar yükseliyor hocam.

Onlar ayrı tartışmalar. Ama çaldılar cep ettiler yediler gibi söylemler yanlış diyorum ben sana.

Konu hakkında aklı başında azcık hak hukuk bilen hiç kimse bu söylenenlerin olacağına inanmaz sığ tartışmalar bunlar. Fark ediyorsanız Kemal Kılıçdaroğlu haricinde kimse dillendirmiyor bu söylemi.

Ancak şu olur muhalefet çıkar bundan sonra biz YİD projesi yapmacaz hepsini devlet bütçesinde yapacaz deyip hiç bir şey yapamadan siyasi ömürlerini tamamlarlar ve iktidarları boyunca tamamlanmış proje göremeden gelip geçer.

Devlet işini herkes az çok bilir. Nasıl yavaş olduğunu ve kaliteli olmadığını. Devlete iş yapanlar denetlenmez projeler yarım kalır bütçe yetişmez devlet memurları ve işçiler yavaş çalışır devlet işi diye vb bir sürü sorun çıkar. YİD ile devlet 2-3 yıl içinde projeyi bitirtip hizmete açar. En ama en kötü ihtimal hiç kimse geçmese bile gene de peşin para verip kendin yapmandan iyi bana göre.

Hadi şimdi ben size sorayım hocam sizce o para nereye gitti?
Benim en çok merak ettiğim iktidar değişince araştırılması engellenen düzinelerce şey ortaya çıkacak ve neler dökülecek ortaya.

Usulsüz kamu ihalelerinin "ben yaptım oldu" gibi bir keyfiyeti olmaz. Yıllardır bu şekilde yapılan ihalelerin hepsi incelenir ve usulsüzlükleri tespit edilir.
Yargı, bir kişinin boyunduruğundan kurtulduğunda o yandaş şirketlerin usülsüz aldığı ballı ihaleler de döviz garantili Yap-İşlet-Devret projelerin ihaleleri de iptal edilir.

Usulsüz kamu ihalelerinin "ben yaptım oldu" gibi bir keyfiyeti olmaz. Yıllardır bu şekilde yapılan ihalelerin hepsi incelenir ve usulsüzlükleri tespit edilir.

Lafa geldimi çok iyi hak hukuk dersi veriyon. Uygulamaya geldimi işine geldiği gibi konuşuyon hemen.

Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp sorgusuz suhalsiz mahkeme kararsız HEPSİNİ kamulaştıracam diyor. BEN YAPACAM diyom el koyacaz diyor.

İhale şartlarında usulsüzlük çıkmazsa ne yapacak ? Zorla suç mu uyduracak. Zorla mı el koyacak. Her şey kanuna uygun kitabına uygun ise ne yapacak. Bu kadar büyük laflar edil sözler verip hepsine el koyacaz diye vaadler nasıl verebiliyor. Buna bir cevabın var mı?

Diğer soruma halen cevap vermiyorsunuz. Hadi diyelim ihaleler usulsüz. 5 Milyarlık projeye 6 Milyar Dolar fiyat biçmişler. Bu diğer paraları nerden bulacakta bütün projeleri kamulaştıracak.
En az 100 Milyar Dolar cash para bulması gerekir.

Kılıçdaroğlu'nun, kendi iktidarlarında bağımsız yargının adil mahkemelerde bu usulsüzlükleri ortaya koyacağını, vicdanlı hakimlerin bu konuda taviz vermeyecegini belirttiği haber kaynaklarında görünüyor.
Usülsüz ihalelerden nemalananlara bir de para mı ödeyecek devlet? Onu ancak onlarla işbirliği yapanlar verir.
Bu iktidar gittiğinde o değirmenin suyu kesilecek. Kamuyu zarara uğratanlar yargılanacak, zaten suçlu bulunacaklar, kazandıkları tüm haksız paraları faiziyle geri ödeyecekler.

Kılıçdaroğlu'nun, kendi iktidarlarında bağımsız yargının adil mahkemelerde bu usulsüzlükleri ortaya koyacağını, vicdanlı hakimlerin bu konuda taviz vermeyecegini belirttiği haber kaynaklarında görünüyor.
Usülsüz ihalelerden nemalananlara bir de para mı ödeyecek devlet? Onu ancak onlarla işbirliği yapanlar verir.
Bu iktidar gittiğinde o değirmenin suyu kesilecek. Kamuyu zarara uğratanlar yargılanacak, zaten suçlu bulunacaklar, kazandıkları tüm haksız paraları faiziyle geri ödeyecekler.

Sen masal dünyasında flan mı yaşıyon? Bu kadar da olamazsın yani. Bu kadar mı dünyadan bir habersin. Uzun zamandır bu kadar mantıktan uzak körlemesine muhalif birini görmemiştim.

Usulsüz bir şey varsa bunca yıldır ne çıkmamış. Mahkemeler orada. Muhalefet nereye bakıyor? Sence bu iş adamları veya siyasetçiler saf flan mı yaş tahtaya basarlar mı? Her şey kitabına uygun ise ne olacak. Ben her türlü özelleştirecem diyor yasa kanun mahkeme takmam demeye geliyor söylem. Bak hani İstanbul ve Ankara'da çok büyük yolsuzluklar vardı hepsini belediye değişince yargılayacaktılar. 3 yıl oldu kim yargılandı kim ceza aldı.

Ayrıca ihaleler genelde yabancı ortaklı. İçlerinde Güney Kore- Japon - Rus - Alman - Avrupa ülkeleri flan bir sürü ülkeden firma varken. Sen kafana göre aldım el koydum ihaleyi iptal ettim flan mı diyecen? Tahkim olarak İngiliz mahkemeleri varken. Sonra bu ülkeye yatırımcı bekleriz bu kadar da sığ bir siyaset olamaz. Örnek olarak Kuzey Kore'yi flan alıyorsunuz herlade. Krallık Diktatörlük tek adamlık olan ülkeler de bile olamıyacak hayal ürünü şeyler anlatıyorsunuz resmen.

Son düzenleme:
Ahh ah!
"Milletin adamı"nın "ümmet"i memleketi, halkı savunmak varken çokuluslu kapitalist bir tezgahın mezesi olmayı, bunlar tarafından geleceğimizin ipotek altına alınmasını savunuyor.
Ama o tezgahları kuranlar da bunlardan nemalananlar da yargılanacak. Hepsi de hakettiklerini bulacak.
İngiliz mahkemeleri falan filan, bunlar hep tezgah. Ancak troller ve zır cahiller yer bu tezgahları.
Parsel parsel memleket sevdası ile mi, millet sevdası ile mi satıp satıp yabancı sermayeyi zenginleştirenleri savunuyorsunuz yav!
İngiliz'in, Japon'un, Koreli vs kapitalist şirketleri de savunmak size düştü, değil mi?
"Milletin adamı" neler yapıyor "ümmet"e böyle yav!😄😄😄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı