Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanı Jeremy Rifkin oldu

Uluslararası Para Fonu, ülkede iktidar değişimi ile para kaynağı olacaksa o iktidara muhakkak bir temsilci (danışman) yerleştirir. Kemal Derviş ile yaşanan bir deneyim örneği de var.
Durum tahmin ettiğim gibi ise borçlanma süresince ekonomik kararları onlar iktidara dikte edecektir. Ve önceki deneyimde olduğu gibi yine vatandaşa kemer sıkma politikası uygulanacaktır.
Umarım tahminimde yanılırım.
Eğer tahmininde yanılırsan rayından çıkan para arzı ve enflasyon cebimize girmeye devam edecek. Heterodoks politikalara devam edip kemer sıkılmalı. Sert gelirler politikaları izlenmeli ki ülke rayına otursun. Evet 5-6 yıl bu adamlara küfür edicez ama uzun vadede düzelme adımları görmemizi sağlayacak bu adımlar.

Önce CHP'ye oy verilmez algısının kırılması gerekiyor. Kılıçdaroğlu artık o koltuğu bırakmalıdır, yıllardır seçim kaybediyorsun. Sal işte yahu.
Haklısınız. O koltukta olduğu sürece CHP kazanamaz. Fakat yerine geçecek kişi de yok. Anca Mansur Yavaş geçebilirdi, o da ayrıldı CHP'den. İmamoğlu'nun da düzgün bir iş yaptığı yok. Şahsen ben yaşadığım bölgede veya internette pek rastlamadım. Tek bildiğim şey Beylikdüzü'nden bir havalimanına bayağı hızlı bir tren yapacakmış. Eğer yaparsa muhteşem olur fakat şimdiye kadar yaptığı hatalar da göz ardı edilemez. Ne zaman bir sorun olsa tatilde, kardan insanlar İstanbul'da mahsur kalır ama kar araçları yolları açmaz, İmamoğlu'nun balık yolunu açar. Ayrıca en sinir olduğum 2 şey ise camide racon keserken papanın önünde iki büklüm olması ve Fatih Sultan Mehmet'in eşinin türbesine tekme atmasıdır.

Baktınız sizden bir şey olmaz, danışmanı da yurt dışından getirdiniz.

Bence çok kötü oldu. Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yükselecek, eğer o kazanırsa ülke hepten gider. ABD'nin sömürgesi olmaya kadar yolu olur.
Allahım yarabbim. Sen ne kadar 17-19.yy Osmanlı kafasındasın. Koskoca Almanya başkanına fikir kaynağı olmuş insana "Gavur icadı" kafasında bakıyorsun.

Erdoğan "Ben ekonomistim, ben yaparım." dedi. Al, yaptı. Ekonomiyi bir güzel yaptı 🙂. Hiçteyse adam bilirkişiden fikir alıyor(Kendisini sevmesem de).

Şöyle saçma sapan cümle kuranlar banlansın ya. Koskoca konuda en iğrenç mesaj cidden. Başkası da K.K'yi beğenmediğini belirtiyor ama düşünmeden yoksun bir şekilde değil.

Anlaşıldı. Ana muhalefet gene seçimi kendi elleriyle AKP'ye bırakıyor. Bir demokrasi tiyatrosu izleyeceğiz anlaşılan önümüzdeki aylarda.

Allahım yarabbim. Sen ne kadar 17-19.yy Osmanlı kafasındasın. Koskoca Almanya başkanına fikir kaynağı olmuş insana "Gavur icadı" kafasında bakıyorsun.

Erdoğan "Ben ekonomistim, ben yaparım." dedi. Al, yaptı. Ekonomiyi bir güzel yaptı 🙂. Hiçteyse adam bilirkişiden fikir alıyor(Kendisini sevmesem de).

Şöyle saçma sapan cümle kuranlar banlansın ya. Koskoca konuda en iğrenç mesaj cidden. Başkası da K.K'yi beğenmediğini belirtiyor ama düşünmeden yoksun bir şekilde değil.
@Jiw
Hala AKP'li sayıyorsun beni, şaka mısın sen? Yoksa okumayı mı bilmiyorsun? Amerika'nın her yerde üssü var, ayrıca ben danışmanına kötü gözle bakmıyorum. Kılıçdaroğlu'nu eleştiriyorum. Tamam en CHP'li sensin.

@Jiw
Hala AKP'li sayıyorsun beni, şaka mısın sen? Yoksa okumayı mı bilmiyorsun? Amerika'nın her yerde üssü var, ayrıca ben danışmanına kötü gözle bakmıyorum. Kılıçdaroğlu'nu eleştiriyorum. Tamam en CHP'li sensin.
"Hazine bakanı Nebati ekonomiyle eğleniyor, 20 yıldır da vergiler yoluyla bizi sömürüyorlar ama abi CHP ile de bir 5 yıl ABD sömürgüsü demek abi."

@Jiw
Toxic Çınar Yaşar şaşırtmıyor. DA'daki toxicliğinden ve klasikleşmiş olan bilgisizliğinden farkın yok. Bir insan hep mi aynı kalibrede ilerler. 🤣👎

Yeni konular

Geri
Yukarı