Kılıf kablosuz şarj performansını etkiler mi?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Telefonuma magsafe şarj aleti almak istiyorum fakat önceden hiç kablosuz şarj deneyimim olmadığı için ne tür dezavantajlar var bilmiyorum. Cihazıma 3.parti bir magsafe deri kılıfı aldım. Magsafe şarj aletini alıp bu kılıf ile birlikte kullansam şarj hızında herhangi bir performans düşüşü yaşar mıyım?

Hocam aldığınız kılıftaki nasıldır bilmiyorum ancak Magsafe şarj açısından risk yaratan bir teknoloji değil. Yaşayabileceğiniz yegane sorun kılıfın mıknatısları dandik olur ve magsafe iyi yapışmaz.

Genel olarak kılıflar kablosuz şarjda bataryanın daha fazla ısınmasına sebebiyet veriyor. Şarj etme hızı olarak etkilemez fakat batarya daha fazla ısınacağından ömründen yer. Kılıf olmasa da batarya kablosuz şarj esnasında normalden fazla ısındığından ömrüne etki ediyor fakat bir de kılıf eklendiğinde etkisi artmış oluyor.

Dostum çoğu kılıf buna engel olmuyor. Tabii ki kablosuz şarj cihazının kalitesinede bağlıdır.

Adaptör olarak 20W kullanıyorum. Magsafe'in orijinal cihazını alacağım

Hocam aldığınız kılıftaki nasıldır bilmiyorum ancak Magsafe şarj açısından risk yaratan bir teknoloji değil. Yaşayabileceğiniz yegane sorun kılıfın mıknatısları dandik olur ve magsafe iyi yapışmaz.

iPhone 13 için MagSafe özellikli Deri Kılıf Fiyatları ve Özellikleri
Ürün linki bu. Orijinal kılıfın mıknatısları nasıl bilmiyorum fakat bana yeterli geldi.

12 mini ve 8 kullandım bende 3. parti kılıf aldım hiç etkilemiyor merak etme.

Hocam peki memnun musunuz? Şarj kalitesi nasıl? Pil sağlığına bir zararı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı