Kilo alamıyorum

Kanka öncelikle ne yaparsan yap şu sigarayı bırak. Kendine zarar veriyorsun. Bırakamıyorsan ara ver 1 hafta falan. Kilo almak daha rahat olur ve yüksek kalorili gıdalar tüket.
Kankam yemek yememde sıkıntı yok gören herkes zaten bu kadar yiyorsun nasıl kilo almıyorsun diyor :/
Erik ten Hag hocam doğru söylüyor. Günlük alman gereken kalorinin üstüne çıkmalısın, internette bununla ilgili bir çok yazı var. Ayriyeten İçecek karışımları da kalori fazlalığına artı olarak eklenebilir.
Peki içeceğin nasıl bi faydası oluyor sonuçta yediğim birşey değil merak ettim açıkcası pek bilmiyorum.

Kankam yemek yememde sıkıntı yok gören herkes zaten bu kadar yiyorsun nasıl kilo almıyorsun diyor :/

Peki içeceğin nasıl bi faydası oluyor sonuçta yediğim birşey değil merak ettim açıkcası pek bilmiyorum.
Google'ye kilo aldıran shake tarifleri yazarsan önüne bir çok video ve yazılar çıkacaktır bakmanı öneririm.

Evde spora başlamaya düşünüyorum etkisi olur mu acaba evdeki imkanlarla😂
Düzenli ve bilinçli bir şekilde olursa hiç yapmamaktan iyidir. Salonda yapılan kadar verim alamazsın fakat spor disiplini kazanırsan hayatın olumlu anlamda değişir. Bir çift dambıl, vücut ağırlığı ve direnç bandı ile evde çalışabilirsin. Beslenme tarafında tavsiye verecek olursam da bir gün çok yemen sana kilo aldırmaz, o gün aldığın fazla kaloriyi ertesi gün kalori açığı verip kaybedebilirsin. Bu sebepten ötürü düzenli bir şekilde aynı kaloriyi günlük alman lazım. Uyku da ciddi manada önemli eğer gelişmek istiyorsan.

Zayıf olup da sonradan kilo alan bir kişi olarak sana bazı tavsiyeler sunacağım.

Ben hedefime nasıl ulaştım? Cevabı çok basit. Kalori burada anahtar kavram. Kalori ne kadar yüksek olursa o kadar çok kilo alırsın. Günlük kalori ihtiyacı ortalama 2.400 olsa da kişiden kişiye değişir. Günlük 3.000 kalori almakla başlayabilirsin. Ayrıca spor yapmanı da tavsiye ederim. Kaslar geliştikçe kilo alımı kolaylaşır. Özellikle faydalı yiyeceklere ağırlık verip su da içmelisin.

Kilo alacağım diye sağlığınızdan olmayın. Kola, çikolata yiyerek kilo almaya çalışırsanız; bu işin sonu diyabete varır.
Zamanında aynı dertten muzdarip olan biri olarak söylüyorum; yapmanız gereken tek şey kalori saymak.
Günlük tahmini kalori ihtiyacınız; 2500 civarındadır diye tahmin ediyorum. Her yediğiniz şeyin kalorisinğ günlük olarak takip ederseniz; neden kilo alamadığınızı fark edeceksiniz.
Ben kahvaltıda yulaf, mısır gevreği ve cici bebeyi karıştırarak yiyordum. 2 yumurta ile birlikte 1400 kalori getiriyor. Öğle yemeğini iş yerinde yiyor, akşam yemeğine kadar ara öğün olarak makarna ve a101’de satılan keskinoğlu tavuk nugget ile geçiştiriyordum. Akşam yemeğinde validenin yaptığı yemeklerle birlikte günlük 3500 kalori civarında bir kalori alımım oluyordu.
Her 7000 kalori açığa çıkardığımızda 1 kilo alırız. Günlük kalori ihtiyacınız 2500 ise; her gün 3200 kalori alırsanız; 10 günde 1, ayda 3 kilo alırsınız. Tamamen matematik.
Tabi bu kadar yoğun bir kalori alımı, spor ile birlikte olmalı. Çünkü sporsuz bir şekilde böylesine kalori yüklemesi, göbekten başka bir şey getirmez.
Ağırsağlam ve Fit Yemek’i Youtube’dan takip etmenizi öneririm.

Merhaba arkadaşlar. 19 yaşımda 1.77 boyunda birisiyim. Yaşıma ve boyuma göre kilom çok zayıf 50 kiloyu bir türlü aşamıyorum. Sigara içiyorum maalesef sigarayı bırakamıyorum. Aklıma takılan şey kola içiyorum sık sık internette kola kilo aldırır vs yazıyor ama bende tersi olduğunu düşünüyorum ne önerirsiniz? Yeme içmem de bir sıkıntı yok.

Ne kadar yediğin değil, ne yediğin önemli. Her gün yediğin kaloriyi hesapla, ertesi gün o kalorinin üstüne çıkmaya çalış.

Biraz geç gördüm, zar zor 5 kilo alabildim buna şükür diyelim. Öyle sıkı da çalışmadım ne var yedim diyelim.
Seni bu başarından ötürü tebrik ediyorum. Şu ek bilgiyi de verelim. Kilo aldıkça daha çok beslenmen gerekir. Yani her aldığın kilodan sonra kilo almak daha da zorlaşır. Bunu da bilerek hareket etmelisin. Örneğin az hareketli olan bir insan için 50 kiloyken 1.700 kalori yeterli ama 51 kiloda 1.750 kalori gerekebilir. Bunun gibi farklar bulunur.

Geri
Yukarı