Kilo alamıyorum

Günde 2000 kalori alırsam kilomu korumuş olurum siteye göre ama 2000'in üzerine çıkmak için ne yemem gerektiğini bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Ben kilo aldığım zamanlar çok fazla makarna ve pilav yiyordum. Bu etkili oldu. Bunun üzerine de spor yaptım tuz biber oldu. Şuan güncel 69.5 kg'yim. Ayrıca neden bilmiyorum spor yaparken yemek hazırlamak ve yemek zevk veriyor, öyle günlük bir zorunluluk gibi değil de hobi gibi hoşuma gidiyor.

Bu arada cici bebeden sonra her gün midem bulanmadan yiyebileceğim bir yiyecek daha söyler misiniz kalorisi cici bene kadar fazla olan mesela yulaf midemi bulandırıyor.

Neden acaba?

Ben açıkçası cici bebeyi sık sık tüketmenizi önermem. Arada sırada tatlı niyetine yiyebilirsiniz. Sıcak sütle yapmanız faydalı olabilir.

Hocam karbonhidrat tüketiminizi arttırın.
Başlıca karbonhidrat kaynakları olarak; pirinç pilavı, makarna, ekmek, yulaf(yulaf tok tuttuğu için son öğünlerde tüketmenizi öneririm).
Sabahları mutlaka yumurta tüketin yanında yüksek kalorili shake hazırlayabilirsiniz.
Fıstık ezmesi tüketin.

Ek olarak haftada 3-5 gün tavuk-pilav yiyebilirsiniz kilo almanıza yardımcı olur.

Arkadaşlar cici bebeyi nasıl yapmamı önerirsiniz sıcak sütle yaparsam iyi olur mu?

Blender'iniz mevcut ise shake olarak hazırlayın derim.
Benim kendi uyguladığım shake tarifi(kendine göre ayarlayabilirsin);

1 bardak civarı cici bebe.
1 bardak yulaf.
1.5 su bardağı civarı süt(kıvamına göre daha fazla ekleyebilirsin ama abartma)
1 yemek kaşığı fıstık ezmesi.
1 muz veya 4 5 çilek.

Not: Genelde son öğün olarak tüketiyorum çünkü tok tutuyor üstüne fazla yiyemezsiniz.

Arkadaşlar cici bebeyi nasıl yapmamı önerirsiniz sıcak sütle yaparsam iyi olur mu?
Bu kadar fazla detaya takılmana gerek canın nasıl isterse öyle yap sonuçta müsabık bir sporcu değilsin sadece kilo almak istiyorsun. Yok 200 kalori az aldım yok bugün işim vardı öğün atladım ne yapıcam şimdi gibi işlere girme hiç hevesin de kırılır. Basit şekilde yap zaten gelişeceksin.

Sağlık probleminiz yoksa yeterince yemiyorsunuzdur. Sporla desteklerseniz aşsa da verdiğim programı uygulayın.
3 öğün olarak. Sabah 5 yumurta 1tam 4 beyaz, 1dilim tam tahıllı ekmek, 40gr yulaf 10 zeytin, 1 yemek kaşığı zeytin yağı.
2. Öğün. 300gr pilav, makarna veya esmer bulgur 150gr tavuk, balık, veya et yanında 3-4 kaşık yoğurt veya salata.
3. Öğün 2 ci le aynı.
Ara öğün 1 avuç yer fıstığı veya fındık yada ceviz.
Suplement: en yüksek ml balık yağı, yeterli vitamin alamıyorsanız multivitamin. Whey protein shake yapmak için 1 ölçek whey protein 50gr yulaf 2 adet muz 1 yemek kaşığı yer fıstığı ezmesi 400ml süt yaklaşık 1000 kalori bu shake. Dediklerimi harfiyen yaparsan kilo alırsın.

Peki evde yaptığım egzersizler var ve bayağı zorlayıcı egzersizler her yerim yandığını hissediyorum onlar yeterli olur mu?
Sabahları nesquik gevrek yiyorum acaba bu kilo almamı engelliyor olabilir mi yani karnımı tok tutuyor ama az öncr öğrendimki düşük kaloriymiş nesquik.

Hocam 1 paket cicibebe kaç gram?

Hocam şu shake her 2-3 günde bir yerseniz 1 Ay'a 55-60 kilo olursunuz 1 adet muzu yarıya bölün onu mixer'a atın 2 avuç cici bebeğide mixer'a atın 2 kaşık bal 70 gr badem atın ve onu son seviyede mixleyin.

Geri
Yukarı