Kilo alamıyorum

Sağlık probleminiz yoksa yeterince yemiyorsunuzdur. Sporla desteklerseniz aşsa da verdiğim programı uygulayın.
3 öğün olarak. Sabah 5 yumurta 1tam 4 beyaz, 1dilim tam tahıllı ekmek, 40gr yulaf 10 zeytin, 1 yemek kaşığı zeytin yağı.
2. öğün. 300gr pilav, makarna veya esmer bulgur 150gr tavuk, balık, veya et yanında 3-4 kaşık yoğurt veya salata.
3. öğün 2 ci le aynı.
Ara öğün 1 avuç yer fıstığı veya fındık ya da ceviz.
Suplement: En yüksek ML balık yağı, yeterli vitamin alamıyorsanız multivitamin. Whey protein shake yapmak için 1 ölçek whey protein 50gr yulaf 2 adet muz 1 yemek kaşığı yer fıstığı ezmesi 400ML süt yaklaşık 1000 kalori bu shake. Dediklerimi harfiyen yaparsan kilo alırsın.

Hocam herhalde ailenin ekmek parası buna gider ama yumurta yoğurt salata süt muz ve yer fıstığı yiyebilirim.

Güzel kardeşim eğer gitmediysen önce bir diyetisyene git. Ben sanırım 15-16 yaşlarımda aynı sorundan dolayı başvurmuştum, bir liste hazırladı günde 5 ana öğün olan. Ara öğünlerle dünyaları yedim annem mutfaktan çıkamıyordu bana yemek hazırlamaktan. 1 ay sonunda 600 gram almıştım sadece. Tiroidlere baktı ve normalden hızlı çalıştığını gördü, üzerine günde 2 idmandan aktif basketbol oynadığım için bu tempoyla doğal yollardan kilo alamayacağımı iletti doktor.

18-19 yaşımda beslenme temposunu arttırarak belli bir kiloya ulaştım. Şu an 28 yaşındayım 1.90 boy 77 kilo falanım. Sene başında beslenme temposunu arttırıp kilo alayım dedim. Yine ara öğünler gece öğünleri falan derken 82'ye kadar çıktım. O beslenme düzenini bıraktığım an vucüt tekrar kilo kaybına başladı. Artık mide problemleri falanda baş gösteriyor, eskiden olduğu gibi çöplük gibi yiyemiyorum.

Arkadaşların önerilerinin çoğu mantıklı ama önce bilen birine görünmeni öneririm jel falan kullanmadan önce.

Peki evde yaptığım egzersizler var ve bayağı zorlayıcı egzersizler her yerim yandığını hissediyorum onlar yeterli olur mu?
Sabahları nesquik gevrek yiyorum acaba bu kilo almamı engelliyor olabilir mi yani karnımı tok tutuyor ama az öncr öğrendimki düşük kaloriymiş nesquik.

Hocam 1 paket cicibebe kaç gram?

170gr olması gerekiyor. 1000 kaloriye yakın.
Ayrıca ne diye egzersiz yapıyorsun? Amacın kilo almak mı kilo vermek mi?

Spor yap. Kas kütlesi ile kilon artsın.

:D Kas kütlesi kilosunu arttırmaz. Kalori alması gerekiyor, aldığı kaloriyi kasa dönüştürmesi gerekiyor. Kas yoktan var olmuyor.

Spor yap. Kas kütlesi ile kilon artsın.

:D Kas kütlesi kilosunu arttırmaz. Kalori alması gerekiyor, aldığı kaloriyi kasa dönüştürmesi gerekiyor. Kas yoktan var olmuyor.

Sorun kilo alamamam. Tijdadan kilo aldırıcı macun aldım. Aynen arkasında yazdığı gibi sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı yiyorum, ama nafile hiçbir etkisi olmuyor. Bir ara 1 hafta boyunca dışarıdan yedim Full ama yine bir şey değişmedi. Fazla yemeye çalıştım ama yine sonuç aynı.
Fiziksel özellikler:
Boy: 174 cm.
Kilo: 47.8 kg(aç karınla)
Son durum nedir?

Sorun kilo alamamam. Tijdadan kilo aldırıcı macun aldım. Aynen arkasında yazdığı gibi sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı yiyorum, ama nafile hiçbir etkisi olmuyor. Bir ara 1 hafta boyunca dışarıdan yedim Full ama yine bir şey değişmedi. Fazla yemeye çalıştım ama yine sonuç aynı.
Fiziksel özellikler:
Boy: 174 cm.
Kilo: 47.8 kg(aç karınla)
Muhtemelen benim gibi metabolizman farklıdır. Ben de aynı boyla 50 kilo civarlarında geziyordum. Doğru şeyleri yaptığında kilo alınabiliyormuş. Öncelikle asla içeriğini bilmediğin şeyleri tüketme. Kilo aldırabilir ama genellikle sağlığından da pek çok şey götürür. Eğer imkanın varsa bir diyetisyenle görüş ,gençsen muhtemelen kilon iyi deyip gönderirler,. Yediğini not et, kafadan ne yediğini gerçekten kestiremezsin. Olabildiğince sağlıklı beslen Çünkü kiloyu sağlıklı almazsan bir işe yaramaz. Nasıl kilo almak istersen ona göre diyet ve egzersiz yapmalısın. İstersen daha detaylı yazabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı