Kilo alamıyorum

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba, lise zamanında boyum oldukça uzadığı halde son 1-2 yılda hiç kilo alamadım. Bu nedenle çok zayıf kaldım ve ellerim sıcak havalarda aşağı yönde dururken oldukça damarlı gözüküyor. Yemek düzenim ise sabahları genellikle 1 ekmek arası bir şeyler, öğle arası 1-2 öğün arası yemek, akşam yemeğinde 1-2 öğün ve gece uyumazsam veya polifazik uyku düzeninde 4+4 saat uyuyacak isem direkt yemek kalmadığı için yarım paket makarna yapıp yiyorum. Önerileriniz için teşekkürler.

Merhaba, lise zamanında boyum oldukça uzadığı halde son 1-2 yılda hiç kilo alamadım. Bu nedenle çok zayıf kaldım ve ellerim sıcak havalarda aşağı yönde dururken oldukça damarlı gözüküyor. Yemek düzenim ise sabahları genellikle 1 ekmek arası bir şeyler, öğle arası 1-2 öğün arası yemek, akşam yemeğinde 1-2 öğün ve gece uyumazsam veya polifazik uyku düzeninde 4+4 saat uyuyacak isem direkt yemek kalmadığı için yarım paket makarna yapıp yiyorum. Önerileriniz için teşekkürler.

Bazı insanlar yapısı gereği kilo alamazlar. Sen de öylesin. Benim gibi.

Boyum 1.85, kilom 65.

1000-1500 kalori shakeler oluyor. Kesinlikle dene, çok iyi takviye olur.

Hocam bende denemek isterdim fakat maliyeti benim harçlığıma fazla geliyor hem de ailemin pem sıcak bakacağını düşünmüyorum. Üniversiteye geçtiğim zaman deneyeceğim.

Kilo almak, kilo vermekten daha zordur emin ol. Metabolizman hızlı olduğu için kilo almıyor olabilirsin. Kaloriyi arttırıp, daha yağlı, karbonhidrat içeren yiyecekler tüketin.

Oldukça tüketmeye çalışıyorum zaten hocam :D yağlı, bol kalorili yiyeceklerden kaçınanları görünce bir tuhaf hissediyorum kendimi.

Son düzenleme:
Hocam bende denemek isterdim fakat maliyeti benim harçlığıma fazla geliyor hem de ailemin pem sıcak bakacağını düşünmüyorum. Üniversiteye geçtiğim zaman deneyeceğim.

Anladım hocam. Üzüldüm doğrusu fakat durumumuz belli yapacak pek bir şey yok.
Makarna, pilav, bakliyatlara ağırlık vermeye çalışın. Hem tatları da güzel rahat rahat yersiniz. Diyette bu kısım daha kötü oluyor, bazen tatsız yiyecekler yemek zorunda kalıyorsun. En azından kilo alırken tadı güzel yiyecekler yeniliyor. Bu arada fazla zayıf değilsiniz, 50-55 kilo olanlar bile var bu boyda. Çok sıkmayın canınızı, alırsınız rahat bir şekilde.

Hocam kulağınıza saçma gelebilir ama benim arkadaş çevremde gözlemlediğim yemek yeme hızlarına göre; hızlı yiyen arkadaşlarım kilolu, yavaş yiyen arkadaşlarım ise zayıftır. Öğünlerinizi olabildiğinizce hızlı bitirmeyi deneyin.

Hocam kulağınıza saçma gelebilir ama benim arkadaş çevremde gözlemlediğim yemek yeme hızlarına göre; hızlı yiyen arkadaşlarım kilolu, yavaş yiyen arkadaşlarım ise zayıftır. Öğünlerinizi olabildiğinizce hızlı bitirmeyi deneyin.

Hızlı bitirmeyi denemedim ama genellikle büyük lokmalar aldığım içim annemden hep azar işitmişimdir, hala ediyorumda.

Nedeni hızlı yiyenler açlık hissi oluşana kadar daha fazla yemesi. Ek olarak yeterince parçalanmadan art arda yenildiği için besinler tam emilemiyor. Kilodan ziyade dengeli beslenmeye zarar veriyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı