Kilo alma konusunda tavsiyeler

__can__

Decapat
Merhaba öncelikle. 16 yaşındayım ve hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Yaz da geliyor kısa t-shirt falan giyince biraz zayıf görünüyorum ve hoşuma gitmiyor. Gerçekten deneyip de şunu yaptım kilo aldım diyen varsa o bilgiyi benimle paylaşır mısınız? 😂 Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

güzel kardeşim 160 kilolu bir insan olarak konuşuyorum sana vereceğim tavsiyerler, mutlaka geceleri yemek yemen, mutlaka ekmek yemen, mutlaka şekerli ürün yemen tatlı vesayre özellikle geceleri, ve bakkaldan şekerli aburcubur cips kek biskuvit bu tarz şeylerle takviye edersen kilo alırsın
Bu tarz beslenirsen sadece yağlanır vücudun. Öncelikle kalori hesabı yapman gerekir. Bakliyat, kuruyemiş, beyaz et, kırmızı et gibi yiyeceklerde oldukça fazla kalori bulunuyor. Bunları hiçbir şekilde aksatmayıp kalori takibi birlikte günlük alman gereken değeri aşar isen kilo alırsın. Bizzat 3 ayda 10 kilo aldım.

Aşırı zayıflık iyi olmadığı gibi aşırı kiloluluk da iyi bir şey değil. Burada önemli olan kiloyu da sağlıklı ve dengeli bir şekilde almak.

Sabahları kahvaltılarını ve öğünlerini aksatma. Kilo almak için kendini hazır gıdalara banmak yerine kalori açısından verimli gıdalar ye. Hayvansal olan et, süt, yoğurt gibi gıdalar ve bal, pekmez gibi sağlıklı gıdalar tüketirsen hem sağlıklı olmuş olursun hem de kilo alırsın. Ama sadece bunlarla da kalma.

Tabi bunları yediğin için gün içinde buna göre yeterli miktarda su içmeyi de unutma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı