Kilo almada kalori hesabı nasıl yapılmalı?

Yagiz3461

Hectopat
Şu ana kadar kalori hesabı yapmadan evde ne yemek varsa yiyordum. Fakat kalori hesabı yapmaya başladım. Günde 4 öğün yiyorum fakat yediğim öğünler 300-400 kaloriyi geçmiyor? Böyle nasıl kilo alacağım anlamadım. Anlamadım kilo almak için 2500 kalori üstü almak lazım diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda FatSecret adında bir uygulama var. Hem zayıflamak hem de kilo almak için kullanabiliyorsun ve ücretsiz bir uygulama. Ben zayıflamak için kullanıyorum ve 1 ayda 99'dan 90 kiloya düştüm bile. Zayıflamada kalori hesabı yapmama oldukça yardımcı oluyor muhtemelen kilo alırken de size yardımı olacaktır bir bakın derim.

Buradaki makrolara uyabilirsiniz. Ya da bir diyetisyen'e danışıp bir öğün programı alabilirsiniz.
Telefonda FatSecret adında bir uygulama var. Hem zayıflamak hem de kilo almak için kullanabiliyorsun ve ücretsiz bir uygulama. Ben zayıflamak için kullanıyorum ve 1 ayda 99'dan 90 kiloya düştüm bile. Zayıflamada kalori hesabı yapmama oldukça yardımcı oluyor muhtemelen kilo alırken de size yardımı olacaktır bir bakın derim.
Aynen hocam ben de zayıflamak için fatsecret kullanıyorum. Fityemek ile birleşince muhteşem bir ikili oldular.

Buradaki makrolara uyabilirsiniz. Ya da bir diyetisyen'e danışıp bir öğün programı alabilirsiniz.

Aynen hocam ben de zayıflamak için fatsecret kullanıyorum. Fityemek ile birleşince muhteşem bir ikili oldular.
Zayıflamanın formülü günde 2 öğünden fazla yememek, abur cubur yememek ve de günde 1.500 kaloriyi geçmeyip bolca su tüketmek. Bu şekilde rahatça kilo veriliyor ki ben buna sporu dahil etmedim, dahil etsem herhalde şimdi 87 kilo falan olurdum :D Site için de teşekkür ederim.

Zayıflamanın formülü günde 2 öğünden fazla yememek, abur cubur yememek ve de günde 1.500 kaloriyi geçmeyip bolca su tüketmek. Bu şekilde rahatça kilo veriliyor ki ben buna sporu dahil etmedim, dahil etsem herhalde şimdi 87 kilo falan olurdum :D Site için de teşekkür ederim.
Ben fitness ile beraber 2000 kalori civarı (protein ağırlıklı) alarak kilo veriyorum. Keyifli oluyor. Hem bol bol et yiyorum. Hem kilo veriyorum hocam. Eğlenceye dönüştü biraz 😁

Ben fitness ile beraber 2000 kalori civarı (protein ağırlıklı) alarak kilo veriyorum. Keyifli oluyor. Hem bol bol et yiyorum. Hem kilo veriyorum hocam. Eğlenceye dönüştü biraz 😁
Meslek olarak gün boyunca bilgisayar başında olduğumdan dolayı hareketsiz kalıyorum mecburiyetten çok fazla kalori alamıyorum :D

Meslek olarak gün boyunca bilgisayar başında olduğumdan dolayı hareketsiz kalıyorum mecburiyetten çok fazla kalori alamıyorum :D
Ben de meslek olarak olmasa da, yazılımla uğraşıyorum. Üstüne masa başında ders çalışma girince neredeyse tüm günüm masa başında oluyor fakat ufak bir zamanınızi ayirarak kardiyo antrenmani yapabilirsiniz bence. 10 15 dk civarı sürer. Bir göz atın derim. Size kalmış tabii

Harcadığınızdan fazla kalori alırsanız kilo alırsınız. Bunun yanında sağlıklı ve sıkı düzgün bir vücutta yapmak istiyorsanız yanına spor eklersiniz. Belli aralıklarla hassas tartıdan kendinizi gözlemlemeli, kalori ve makro takibinizi FatSecret gibi uygulamalardan takip etmelisiniz. Sağlıklı karbonhidrat, sağlıklı yağ ve hayvansal protein tüketmekte önemli.

Nasıl 1 ayda 9 kilo verdiniz bende vermeye çalışıyorum benimle paylaşırsanız sevinirim

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı