Kilo almak için ne yapmalıyım?

Daha fazla  
Merhaba.
Kendimi bildim bileli zayıfım doğal yol ile gelişmeye çalışıyorum yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum fakat bir gelişme hissedemedim.
Herkes bana daha fazla yemen lazım, yemezsen gelişemezsin gibisinden aynı şeyleri söylüyor.
Ben fazla yemeye çalıştığımda ise bana kötü dönüşleri oluyor (kusma, uyku tutmama, şişkinlik, migrenimi tetikleme gibi).
Önceden destekleyici bir ürün deneyimim olmadı. Kullanmak için salondaki hocaya sorduğumda şu an için erken demişti.
Sizce kullanmalı mıyım protein tozu vs.
amacım iri yarı kas kütlesine dönüşmüş tiplere benzemek değil sadece giydiğim kıyafetin üzerime oturacak kadar fiziğim olsun yeterli.
Boyum 1.75 kilom ise 68.
Kısa süre önce böbrek rahatsızlığı geçirmiştim o süreç boyunca 59 kiloya kadar düşmüştüm çok şükür tedavide kullandığım ilaçlar iştahımı açıp toparlanmamı sağladı.
Öneri ve tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Merhaba.
Kendimi bildim bileli zayıfım doğal yol ile gelişmeye çalışıyorum yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum fakat bir gelişme hissedemedim.
Herkes bana daha fazla yemen lazım, yemezsen gelişemezsin gibisinden aynı şeyleri söylüyor.
Ben fazla yemeye çalıştığımda ise bana kötü dönüşleri oluyor (kusma, uyku tutmama, şişkinlik, migrenimi tetikleme gibi).
Önceden destekleyici bir ürün deneyimim olmadı. Kullanmak için salondaki hocaya sorduğumda şu an için erken demişti.
Sizce kullanmalı mıyım protein tozu vs.
amacım iri yarı kas kütlesine dönüşmüş tiplere benzemek değil sadece giydiğim kıyafetin üzerime oturacak kadar fiziğim olsun yeterli.
Boyum 1.75 kilom ise 68.
Kısa süre önce böbrek rahatsızlığı geçirmiştim o süreç boyunca 59 kiloya kadar düşmüştüm çok şükür tedavide kullandığım ilaçlar iştahımı açıp toparlanmamı sağladı.
Öneri ve tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Akşam ekmek ye çay iç kilo aldırır :D (çayı şekerli içmen lazım)

Kollarım ve omuzlarım çok zayıf ve sıska. Özellikle kollarım çubuk gibi.

Keşke hocam yiyorum bulantı yapıyor zorlanınca afedersiniz geri çıkarıyorum.
Bu konuda yapmanız gereken kilo almak değil vücudunuza kas kazandırmak omuz ve kol antrenmanları yapınız.

Kilo almak için aldığın kalorinin yaktığın kaloriden fazla olması lazım (En az 200-300 kalori). Fazla yemek sağlık problemine yol açıyorsa öğünlerini arttırıp az ama sık yemeni öneririm. Kalori açısından destek amaçlı yulaf, süt, muz gibi besinlerle yapılan shake tariflerine yönelebilirsin.
Edit: Ek olarak yeteri kadar su içmeyi ihmal etme. Mide rahatsızlığı içinse maden suyu içebilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı