Kilo almak için öneri

coniguban

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Boyum 174, kilom ise şu an 5 ve üstü kilo almak istiyorum ama okul beni çok yoruyor ve pahalılıktan dolayı çok da bir şey götürmüyorum ve yiyecek almıyorum.(Lise 2) Günlük kalori ihtiyacım en az 2000miş. Birkaç siteden baktım sabah ve akşam ne yersem bu ihtiyacı karşılarım? Bu arada okul 12 30 ile 7 arası. 2 öğün.

Dahiliye bölümüne gidip diyetisyene yönlendirmesini rica edin.
Diyetisyenle görüşürsünüz kendinizi anlatırsınız ona göre program hazırlar size.

Merhaba. Boyum 174, kilom ise şu an 5 ve üstü kilo almak istiyorum ama okul beni çok yoruyor ve pahalılıktan dolayı çok da bir şey götürmüyorum ve yiyecek almıyorum.(Lise 2) Günlük kalori ihtiyacım en az 2000miş. Birkaç siteden baktım sabah ve akşam ne yersem bu ihtiyacı karşılarım? Bu arada okul 12 30 ile 7 arası. 2 öğün.
Hocam karbonhidrat miktarı yüksek besinler tüketin. Pilav, makarna ve patates gibi besinler yardımcı olacaktır. İsterseniz destekleyici olarak gainer da kullanabilirsiniz fakat bütçenizi zorlayabilir.

2 öğünle bu kaloriyi karşılayamazsın. Kilo almak için günlük en az 2500-3000 kalori civarında almalısın ki artı kalori koyabilesin. O da en az 3 öğün düzenli beslenme ile olur. Ara öğünler de önemli de, hadi okula gidiyormuşsun. Orada ara öğün tamamlamak zor olur.

Kilo aldırıcı shake tarifleri var internette. Yüksek kalorili shakeler ancak sadece shake içerekte kalori biriktiremezsin. Ana öğünleri yiyeceksin. Ana öğünlerden 1800-2000 civarı kalori alacaksın. Shake'yi artı kalori almak için kullanacaksın.

1 tepsi baklava yiyebilirsin 1 kilo 7700 kalori 1 tepsi baklava da yaklaşık 4800 kaloridir fazladan aldığın 8 tepsi baklava ile sorunu çözebilirsin.
Edit: Pahalılık kısmını simdi gördüm.
Kolestrol gibi şeylerden ölmek istiyorsa evet.

Öncelikle boy, kilo durumunu ve spor yapıp yapmadığını, haftada kaç gün yaptığını söyler misin.

Yeni konular

Geri
Yukarı