Kilo almaya çalışmama rağmen 1 günde 1 kilo kaybettim

pcdev3090

Decapat
Daha fazla  
Selam! Ben kilo almaya çalışıyorum. Dün yeterince beslendim (5-6 öğün yedim). Bu sabah ise biraz üşüttüm. Saat 9 gibi tartıya çıktığımda düne göre bir kilo eksik olduğumu gördüm. Bu hasta olduğumdan mı kaynaklı? Ne kadar sürede 1 kiloyu geri alırım?

Aç karnına ve tok karnına tartıldığınız kilo arasında böyle bir fark olması çok normal. En sağlıklı şekilde kilo ölçümü yapmak ve kilonuzun kontrolü sağlamak için sabahları aç karnına ve tuvaletinizi yaptıktan sonra tartılın. Bu şekilde yapılan kıyaslamalar daha sağlıklı olacaktır.​

Öncelikle yaşını bilmeden konuşmak doğru olmaz. Ergenlikteymişsin gibi ele alacağım konuyu yanlış anlama lütfen. Kilo almaya çalışmak senin için tamamıyla yanlış bir hareket olur. Yüksek ihtimalle şu an zayıf, sıska falan diyorlar sen de bu olaya öfkeyle karşılık verip kilo almak istiyorsun. Eğer şu an zayıf veya aşırı zayıf durumundan orta kilolu durumuna geçersen, ergenlikten sonra metabolizman aynı şekilde işlemeye devam edecek ve daha fazla kilo alacaksın. Şu an spor salonuna yazılıp haftada 4-5 gün sıkı antrenman yapmak, çeşitli sebeplerden spor salonuna kaydolamıyorsan bisiklet sürmek gibi aktivitelere ağırlık vermek senin için uzun vadede en iyisi olacaktır.

Öncelikle yaşını bilmeden konuşmak doğru olmaz. Ergenlikteymişsin gibi ele alacağım konuyu yanlış anlama lütfen. Kilo almaya çalışmak senin için tamamıyla yanlış bir hareket olur. Yüksek ihtimalle şu an zayıf, sıska falan diyorlar sen de bu olaya öfkeyle karşılık verip kilo almak istiyorsun. Eğer şu an zayıf veya aşırı zayıf durumundan orta kilolu durumuna geçersen, ergenlikten sonra metabolizman aynı şekilde işlemeye devam edecek ve daha fazla kilo alacaksın. Şu an spor salonuna yazılıp haftada 4-5 gün sıkı antrenman yapmak, çeşitli sebeplerden spor salonuna kaydolamıyorsan bisiklet sürmek gibi aktivitelere ağırlık vermek senin için uzun vadede en iyisi olacaktır.
hocam kilo almaktan kast ettiğim kas olarak kilo almak tabi ki. fitness a gidiyorum. sanırım eksik bilgi vermişim benim hatam üzgünüm ve evet ergenlik çağındayım

Geri
Yukarı